petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Üretim hakkında yardım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Alican Aydın tarafından 12 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. Alican Aydın

Alican Aydın New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba öncelikle foruma yeni üye oldum tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum soruma geçeyim.

Evimde kendi imkanlarimla muhabbet kuşu üretimi yapmayı planlıyorum şuan 2 çift muhabbet kuşum var bir çifti yumurtladi 7 yumurta yapti ve şimdilik 2 yavru yumurtadan çikti düzenli olarak mama veriyorum şuanlik bir sorun yok. Sizden üretim olarak genel tecrube ve onerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler. Örnegin 7 yumurta yapan disi 2. Yumurtlamaya basladiginda bu yumurtanin adedi dusermi elden cikarip yeni ciftmi bulmaliyim. Yumurtadan cikan ayni anne babadan olan 2 kus eş olurmu bunun zarari varmidir oda sicakligi ne kadar olmalidir vs vs genel olarak bilgilerinizi paylasirsaniz sevinirim.

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Alican keşke bunları öğrendikten sonra üretim planlaması yapsaydın. Hiç bilgi sahibi olmadan işin zor.
    Yumurta sayısı kuşa, ortama, mevsime eşlere bağlı olarak değişir. Bir sonraki kuluçkada yine aynı civarda yumurta alırsın.
    Mümkünse aynı anne babadan gelen kuşları eşleştirme.
    16°C altına düşmesin üretim için. Asla cereyanda kalmasınlar.
    Bu sorularının yanıtları forumda mevcut. Arama seçeneği ile istediğin bilgiye çok rahat ulaşırsın. Bereketli üretimler olsun.

#2 Levent ACAR, 12 Ocak 2016
    Son düzenleme: 12 Ocak 2016
  3. Alican Aydın

Alican Aydın New Member

Beğenileri:
    0
    Degerli önerileriniz için teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş