Karadeniz Pet

Üretim hakkında yardım

Alican Aydın

Meraklı Üye
Merhaba öncelikle foruma yeni üye oldum tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum soruma geçeyim.

Evimde kendi imkanlarimla muhabbet kuşu üretimi yapmayı planlıyorum şuan 2 çift muhabbet kuşum var bir çifti yumurtladi 7 yumurta yapti ve şimdilik 2 yavru yumurtadan çikti düzenli olarak mama veriyorum şuanlik bir sorun yok. Sizden üretim olarak genel tecrube ve onerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler. Örnegin 7 yumurta yapan disi 2. Yumurtlamaya basladiginda bu yumurtanin adedi dusermi elden cikarip yeni ciftmi bulmaliyim. Yumurtadan cikan ayni anne babadan olan 2 kus eş olurmu bunun zarari varmidir oda sicakligi ne kadar olmalidir vs vs genel olarak bilgilerinizi paylasirsaniz sevinirim.

Alican keşke bunları öğrendikten sonra üretim planlaması yapsaydın. Hiç bilgi sahibi olmadan işin zor.
Yumurta sayısı kuşa, ortama, mevsime eşlere bağlı olarak değişir. Bir sonraki kuluçkada yine aynı civarda yumurta alırsın.
Mümkünse aynı anne babadan gelen kuşları eşleştirme.
16°C altına düşmesin üretim için. Asla cereyanda kalmasınlar.
Bu sorularının yanıtları forumda mevcut. Arama seçeneği ile istediğin bilgiye çok rahat ulaşırsın. Bereketli üretimler olsun.

Son düzenleme:
Degerli önerileriniz için teşekkür ederim.

Geri