Karadeniz Pet

Üretim için çift seçimi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

muhabbetkusu

Yönetici
Site Yöneticisi
Üretim için çift seçimi : Muhabbet kuşu üretmeye karar veren insanlar genelde evcil hayvan mağazalarından yaşını ve geçmişini bilmedikleri damızlık muhabbet kuşları satın alırlar. Yavru alma hevesi olan herkese tavsiyemiz yavru muhabbet kuşları alıp bunları büyütmesidir, yani yaklaşık 1 senelik bir bekleme suresi vardır. Damızlık muhabbet kuşlarını satın aldığınızda bu kuşların geçmisini, yaşlarını bilmediğiniz için onlara ne kadar iyi bakarsanız bakin yavru alamayabilirsiniz. Örneğin dişi yumurtlasa bile yumurtlarına kiran bir kus olabilir veya erkek dişi kuşlara hiç ilgi göstermeyen çok yaşlı bir kus olabilir.

ben kendi tecrübeme dayanarak söyliyeyim zaten yanıma gelenlerede sürekli bunu anlatıyorum 5 erkek 5 dişi yavru yu güvenebileceğiniz bir üreticiden veya farklı 2 üreticiden temin edeceksiniz yavrular 6 aylık olana kadar beraber geniş büyük kafeste büyüyecekler ve 6 aylık olduklarında anlaşanları takım halinde ayıracaksınız fazla olanları tercihinize göre yedek kadroda bekletin derim 6 aylık ve yakın zamandaki kuşları eşe attınız eğer zamanlı uygun bakım yapabildiyseniz 2-3 ay daha bekledikten sonra yavaş yavaş yumurtaları göreceksiniz işte bu süre bu durumda eğer yavrudan başlarsanız 9 ay 1 yıl içinde bu süreçtir ben öyle yaptım ve ALLAh a Şükür 4 senedir hem kuşlar beni yetiştirdi hem ben kuşları yetiştiriyorum ama isterseniz yumurtlayan hazır takım alarak ama bu en az 2 takım olsun şansınızı deneyin ve o takımların ilk yavrularıyla devam edin derim hayırlı üretimler

ben kendi tecrübeme dayanarak söyliyeyim zaten yanıma gelenlerede sürekli bunu anlatıyorum 5 erkek 5 dişi yavru yu güvenebileceğiniz bir üreticiden veya farklı 2 üreticiden temin edeceksiniz yavrular 6 aylık olana kadar beraber geniş büyük kafeste büyüyecekler ve 6 aylık olduklarında anlaşanları takım halinde ayıracaksınız fazla olanları tercihinize göre yedek kadroda bekletin derim 6 aylık ve yakın zamandaki kuşları eşe attınız eğer zamanlı uygun bakım yapabildiyseniz 2-3 ay daha bekledikten sonra yavaş yavaş yumurtaları göreceksiniz işte bu süre bu durumda eğer yavrudan başlarsanız 9 ay 1 yıl içinde bu süreçtir ben öyle yaptım ve ALLAh a Şükür 4 senedir hem kuşlar beni yetiştirdi hem ben kuşları yetiştiriyorum ama isterseniz yumurtlayan hazır takım alarak ama bu en az 2 takım olsun şansınızı deneyin ve o takımların ilk yavrularıyla devam edin derim hayırlı üretimler

Cihan ustama katılıyorum aynen uygulayın dediklerini :) Bizler onlardan öğrendik bu işin sırrını..Bende kendi yavrularımdan eşe attığım kuşlarımdan 6. ayda kesin yavru alıyorum..üretimin En güzeli yavrudan yetiştirmek derim.

saygılar..

Bilgi için teşekkürler, bende kendi yavrularımdan ayırmaya başladım.

Cihan abimin açıklaması çok güzel olmuş, teşekkürler abi sağol.

çok güzel bi paylaşım kısmet olursa bende yavrudan yetiştiriyorum.

valla süper bilgiler inşallah takımlarımı yavaş yavaş kuruyorum kısmet nasip olursa bende kendi yavrularımdan yetiştirmek istiyorum eşlerimi...

Bendede 1 adet dişi albino var.Yakında ona bir eş alıcam,malum dişi erkekten daha önemlidir :)

Bu zamana kadar hiç yüzüm gülmedi yumurtadan falan ama artık umutluyum inşallah bu sefer olucak ...

Kendi yavrularımdan dişimi ayırdım, birde erkek ayırdımmı inşallah yanlarına yavru eşlerde ayarladıkmı tamamdır.

yenı cıft kus alacam neyedıkkat etmelıyım
yanıtlarsnız sevınırım

Kuşların dışkıları burun akıntısı varmı tüy düzeni bit varmı kafes bakım düzeni yavru alıp almamış olmaması genç bir çift olması vb :)

Sitenin ileri gelenlerinden altın bilgiler tesekkur ettık. :)

Anlatım için sağol :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...