petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Üretim için çift seçimi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bilgi Bankası' forumundadır ve muhabbetkusu tarafından 17 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. muhabbetkusu

muhabbetkusu Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
    Üretim için çift seçimi : Muhabbet kuşu üretmeye karar veren insanlar genelde evcil hayvan mağazalarından yaşını ve geçmişini bilmedikleri damızlık muhabbet kuşları satın alırlar. Yavru alma hevesi olan herkese tavsiyemiz yavru muhabbet kuşları alıp bunları büyütmesidir, yani yaklaşık 1 senelik bir bekleme suresi vardır. Damızlık muhabbet kuşlarını satın aldığınızda bu kuşların geçmisini, yaşlarını bilmediğiniz için onlara ne kadar iyi bakarsanız bakin yavru alamayabilirsiniz. Örneğin dişi yumurtlasa bile yumurtlarına kiran bir kus olabilir veya erkek dişi kuşlara hiç ilgi göstermeyen çok yaşlı bir kus olabilir.

2. Cihan AYTAN

Beğenileri:
    25
    ben kendi tecrübeme dayanarak söyliyeyim zaten yanıma gelenlerede sürekli bunu anlatıyorum 5 erkek 5 dişi yavru yu güvenebileceğiniz bir üreticiden veya farklı 2 üreticiden temin edeceksiniz yavrular 6 aylık olana kadar beraber geniş büyük kafeste büyüyecekler ve 6 aylık olduklarında anlaşanları takım halinde ayıracaksınız fazla olanları tercihinize göre yedek kadroda bekletin derim 6 aylık ve yakın zamandaki kuşları eşe attınız eğer zamanlı uygun bakım yapabildiyseniz 2-3 ay daha bekledikten sonra yavaş yavaş yumurtaları göreceksiniz işte bu süre bu durumda eğer yavrudan başlarsanız 9 ay 1 yıl içinde bu süreçtir ben öyle yaptım ve ALLAh a Şükür 4 senedir hem kuşlar beni yetiştirdi hem ben kuşları yetiştiriyorum ama isterseniz yumurtlayan hazır takım alarak ama bu en az 2 takım olsun şansınızı deneyin ve o takımların ilk yavrularıyla devam edin derim hayırlı üretimler

3. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Cihan ustama katılıyorum aynen uygulayın dediklerini :) Bizler onlardan öğrendik bu işin sırrını..Bende kendi yavrularımdan eşe attığım kuşlarımdan 6. ayda kesin yavru alıyorum..üretimin En güzeli yavrudan yetiştirmek derim.

saygılar..

4. Muammer KONUK

Muammer KONUK New Member

Beğenileri:
    0
    Bilgi için teşekkürler, bende kendi yavrularımdan ayırmaya başladım.

5. muhabbetkusu

muhabbetkusu Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
    Cihan abimin açıklaması çok güzel olmuş, teşekkürler abi sağol.

6. Ali KOÇAK

çok güzel bi paylaşım kısmet olursa bende yavrudan yetiştiriyorum.

7. Mehmet GÜNEY

valla süper bilgiler inşallah takımlarımı yavaş yavaş kuruyorum kısmet nasip olursa bende kendi yavrularımdan yetiştirmek istiyorum eşlerimi...

8. Ali Alp ÇOŞAN

Ali Alp ÇOŞAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Bendede 1 adet dişi albino var.Yakında ona bir eş alıcam,malum dişi erkekten daha önemlidir :)

9. Mehmet GÜNEY

Bu zamana kadar hiç yüzüm gülmedi yumurtadan falan ama artık umutluyum inşallah bu sefer olucak ...

10. Muammer KONUK

Muammer KONUK New Member

Beğenileri:
    0
    Kendi yavrularımdan dişimi ayırdım, birde erkek ayırdımmı inşallah yanlarına yavru eşlerde ayarladıkmı tamamdır.

11. sasa

sasa Guest

yenı cıft kus alacam neyedıkkat etmelıyım
    yanıtlarsnız sevınırım

12. Ali Alp ÇOŞAN

Ali Alp ÇOŞAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Kuşların dışkıları burun akıntısı varmı tüy düzeni bit varmı kafes bakım düzeni yavru alıp almamış olmaması genç bir çift olması vb :)

13. İbrahimYigit

Sitenin ileri gelenlerinden altın bilgiler tesekkur ettık. :)

14. Umutcan AĞLAR

Cihan abi noktayı koymuş :)

15. BydmR

BydmR New Member

Beğenileri:
    0
    Anlatım için sağol :D

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş