petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

üretim için ne yapmalıyım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Baskent0692 tarafından 17 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. Baskent0692

Baskent0692 New Member

Beğenileri:
    0
    merhaba arkadaşlar üretim yapmakk istiyorum dişi kuşum 6 aylık erkek ise 6 yada 6,5 aylık var erkeği kafese pazartesi günü ekledim ilk gün biraz gagalarını tokuştursalarda bı sıkıntı olmadı şu anlık vitamın filan kullanmıyorum sadece yeme nijer tohumu kattım ne yapmalıyım yardım edermisiniz.

2. TALİP TEKEDERELİ

Beğenileri:
    0
    Sabır dostum. Ben 3 sene bekledim aynı çifti.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Doğukan Hazar

Doğukan Hazar Well-Known Member

Beğenileri:
    113
    Yuvalik taktin mi ?

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Mustafa AKÇAKAYA

Beğenileri:
    0
    Öncelikle 4 günde bir kıvırcık ver.Sularına vitamin damlat.Kalamar kemiği koy kafese.Kızıştırıcı yem al ve normal yeme karıştırıp ver.Şuan yuvalık takma.Bırak kuşlar birbirine iyice alışsınlar.1 ay sonra yuvalık tak.Hiç acele etme.Muhabbet kuşu aceleye gelmez.Yuvalık tabanına talaş koyup da tak kafese.Ortamın ısısı mümkün olduğunca sabit tutmaya çalışın.Kafesi pencere, kapı vb. havalandırma yollarının önüne koyma sakın.Ortamın ısısını sabit tutarsan kuş tüy dökümüne girmez ve havaların hep sıcak kalacağını düşünerek yumurtlamaya karar verir.Alttaki resimde tüy dökümüne girmiş bir kuşu görüyorsun.Kuşlar tüy dökümünde çok stresli olurlar ve yumurtlamazlar,yumurtlasa bile kuluçkaya yatmayabilir.Bu yüzden oda ısısını hep aynı tut.Son olarak dişi kuş yumurtladığında sakın yumurtalara dokunma.Birdaha yatmaz üzerlerine.Yumurtları günde en fazla 4 kez kontrol et.Kuşları fazla rahatsız etme yani.Dişi kuşun erkeğe ve yuvalığa alışması 2 ay sürebilir.Sabırlı olmalısın.

#4 Mustafa AKÇAKAYA, 17 Haziran 2015
    Son düzenleme: 17 Haziran 2015
  5. Baskent0692

Baskent0692 New Member

Beğenileri:
    0
    henüz yuvalık takmadım

yorumlarınız için tekrar tekrar teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş