Karadeniz Pet

Üretim İçin Yardım

Enes KÖKSAL

Meraklı Üye
Odam da bir çift zebra ispinoza , 1 çift muhabbet kuşu var. artı 8 ay önce bir çift daha aldım bunlardan yavru alamadım çiftler olgun yaşındalar. sizce ne yapalıyım. diğer çiftlerimden yavru alıyorum. Sıkıntı yok.

yeni aldığım çift sıkıntı oyun oynuyorlar bir birini öpüyorlar :) nijer ya tohumu da veriyorum.
günlük suyu değiştiriyorum.
4 günde bi vitamin veriyorum.
Arada Pezik - Elma - mama veriyorum

12mRY1.jpg

RbLjo6.jpg

J7rjno.jpg

Son düzenleme:
kızışmaları için çok nijer verilirse tuye gırıyorlar mama yapıp havusla kızıştırmak en iyisi bnce

Sen güzel bakıyorsun
çift lesme egilimleri yokmu

üretim sorunu

Bir çift muhabbet kuşu aldım petshoptan. Eve getirdim 1 gün sonra hemen yumurtladılar ama dışarı ve kırıktı. Bugun baktım 2 gun sonra yıne yumurtlamış dişi ama dışarı ve kırık. Yumurtanın içi sarı katı dibi.ne yapmalıyım kuşları geri iade mi edeyim.

O kuşların
sıkıntı sı
büyük ihtimalle
yer değişikliği
aldığın gün
yumurtladıysa
muhakkak daha önce
çiftleşen kuşlardı
eğer Şansın varsa kafeslerini ayır
beslenmesine dikkat et
3 4 hafta sonra
erkeğin olduğu kafese dişi yi at
yuvalığı tak
mamaya vitamin e devam
tekrar dahada sağlıklı
yavrular alırsın

yumurta sorunu

kuşta genel sorun olabilir mi ? yani sorunlu yadaa problemli kuş olabilir mi?

Sanmıyorum
dediğim gibi
tamamen yer değişikliği nden
sen önce bi ayır bakim yap
kızışık lık baslayinca birleştir

bu 8 aydır beslediğiniz kuş mu yumurtaları dışarı yumurtladı ? yoksa yeni kuş mu aldınız da oldu yeni almışsanız yer değişikliğinden oluyor kuş yuvalığa değil yere yumurtluyor.

Bir çift muhabbet kuşu aldım petshoptan. Eve getirdim 1 gün sonra hemen yumurtladılar ama dışarı ve kırıktı. Bugun baktım 2 gun sonra yıne yumurtlamış dişi ama dışarı ve kırık. Yumurtanın içi sarı katı dibi.ne yapmalıyım kuşları geri iade mi edeyim.

o bu arkadaşımızın sorunu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 07:32 -->-> Daha önceki mesaj 07:30 --

bu çiftiniz ne kadardır beraber

beraber 3 aydır. ilk aldığımda salma kafesde bıraktım kendini toplasın diye

dışarı yumurtlama sorunu

ben yeni aldım kuşları

Geri