Karadeniz Pet

üretim ile ilgili bazı sorularım

Yavru çıkıyorsa yumurtalar soğumamıştır. Yavrunun sesine anneside babasıda kayıtsız kalmayacaktır. Besleyecektir. Sizin ilk yavru deneyiminiz ise yaşatmanız çok kolay değil hemen hemen her saat o yavru beslenmeli. Çok küçük bir kapta biraz un, yumurta sarısı, E vit ve Selenyum ve diğer vitaminler karıştırılıp gagasının kenarından kürdan ile beslenebiliyor. Ama tecrübe gerekir ve anne 1. veya 2. günün sonunda devralmazsa gece gündüz sürdürülmesi zor oluyor bir faaliyete dönüşüyor. Bu arada yavruyu anne ve babanın beslemesi sağlığı açısından en uygun olan seçenektir.

Kolay gelsin. Bereketli üretimler
Mecburen takip edecegiz artik. Sesi duyuyorlar ama merak edip yuvaligin girişine bile gelmiyorlar. Insaallah kayıtsız kalmazlar. Beslerse çok mutlu olacagim inanın.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3-4 saatte beslemezlerse bir üreticiye yumurta ve yavruları transfer etmeye ve bakıcı bir anneye vermenizi öneririm. Eğer beslemezlerse gerekli sıcaklığı yuvalıkta ayarlamanız pek ihtimal dahilinde olmayacaktır.
İnşaallah kurtulur yavrularınız.

Siz sadece rahat birakin rahatsiz etmeyin yavrunun olumune neden olursunuz birakin onlar halleder

Son durum ne oldu acaba , kuşlar yavruyu besledimi , diğer yumurtalardan yavru çıktı mı ?

Tecrubelerinizi paylasirsaniz bizde birşeyler öğrenmiş oluruz :)

Son durum ne oldu acaba , kuşlar yavruyu besledimi , diğer yumurtalardan yavru çıktı mı ?

Tecrubelerinizi paylasirsaniz bizde birşeyler öğrenmiş oluruz :)
Merhabalar. Yavruya bakmadılar. Ilk yavru öldü malesef. Ama kalan 3 yunurtaya bakıcı bir anne bulduk. O 3 yumurtanın 1 i boş cikti suan 2 yavru buyume aşamasında gayet sagliklilar baya tüylendiler :) yakında fotografları paylaşırım kismetse. Ama dişi 4-5 gun içinde yeniden yumurta yapacak gibi duruyor. Baya şişti. Konunun en basindaki fotografa yaklasti poposu. Hatta hemen hemen ayni diyebilirim. :) ortamada alistilar banada alistilar. Insaallah yeni yavrular gelecek :)

O dişiyi dinlendirmezseniz yakında kaybedersiniz bilginiz olsun.

Merhabalar. Yavruya bakmadılar. Ilk yavru öldü malesef. Ama kalan 3 yunurtaya bakıcı bir anne bulduk. O 3 yumurtanın 1 i boş cikti suan 2 yavru buyume aşamasında gayet sagliklilar baya tüylendiler :) yakında fotografları paylaşırım kismetse. Ama dişi 4-5 gun içinde yeniden yumurta yapacak gibi duruyor. Baya şişti. Konunun en basindaki fotografa yaklasti poposu. Hatta hemen hemen ayni diyebilirim. :) ortamada alistilar banada alistilar. Insaallah yeni yavrular gelecek :)

Vehbi Bey,
En doğru kararı vermişsiniz en azından 2 si kurtulmuş. Yeni gelen yavrulara bakacaklardır.

O dişiyi dinlendirmezseniz yakında kaybedersiniz bilginiz olsun.
Aslinda kafesle birlikte komple bi degisiklik yapacaktim dişiyi ayiracaktim ama bu kadar erken beklemiyordum. Yalniz verdigim mamadan mıdır nedir dişi çok formda duruyor cok hareketli..

Vehbi Bey,
En doğru kararı vermişsiniz en azından 2 si kurtulmuş. Yeni gelen yavrulara bakacaklardır.
Insaallah Ayhan Bey. Artık istedigim gibi yemlerini sularını cıkarıp degistiriyorum. Yerlerinden bile kıpırdamıyorlar. Ben yokmuşum gibi kendilerini kaşımaya veya birbirleriyle öpüsmeye devam ediyorlar. Dişi yuvaya girip cikmaya basladi sürekli. Bakalım zaman gösterecek sonucu.