Karadeniz Pet

Üretim Kafesi Önerileri

Ahmet Küren

Yeni Üye
İyi akşamlar arkadaşlar, 3-5 gözlü bir üretim kafesi almayı düşünüyorum. Ama internetten araştırdığıma göre kafes fiyatları biraz pahalı. Aşağıdaki linkte 2 tane kafes var sizce nasıllar fikrinizi söyler misiniz. Yada Ankara'da tanıdığınız uygun fiyata bu tarz kafes satan yada yaptırabileceğim bir yer bilen var mı. Evin bir odasında bakıyorum çok tüy ve yem kabuğu problemi oluyor. Evdekiler sorun yaratmaya başladılar haklı olarak seslerine bir şekilde razı ediyorum da pislik biraz sıkıntı oluyor. Bunu bir şekilde engel olmak için bu tür bir kafes almayı düşünüyorum. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

,5 KATLI MUHABBET ÜRETİM KAFESİ - Türkiye' nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com

Özel Yapım 5 Katlı Üretim Kafesi - Türkiye' nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com

gördüğüm kadarıyla bu kafeslerin önünde yem ve tüy dökülmesini önleyen plexiglass yok alacaksan önü plexiglass olan kafesleri tercih edersen tüy ve yem dökülmesini kısmen önlersin

gördüğüm kadarıyla bu kafeslerin önünde yem ve tüy dökülmesini önleyen plexiglass yok alacaksan önü plexiglass olan kafesleri tercih edersen tüy ve yem dökülmesini kısmen önlersin

Öncelikle cevap için teşekkürler ilk 150 TL'lik kafesi alıp önüne plexiglass aparat gibi bişey yaptırsam çünkü ayırdığım bütçe 150-200 arası ve bana o kafesler güzel gibi geldi ama dediğim gibi bu konuda yeniyim. 2. kafes için satıcı önünde sineklik var demiş çıkartılan sizce o yeterli olur mu?

Kardeşim ben 2 ay önce mdf den 3 katlı kafes yaptırmıştım önünede sineklik elek yaptırdım ne tüy dökülüyor ne birşey oluyor. Şimdi dersin sinekligin kapandıgı yerlerde de kaçırır orayada kavcuk fitiller oluyor pencere ve kapı kenarlarına yapıştırılıyor kenarlarınada ondan yapıştırdım bi sorun kalmadı. Eğer sen 5 katlı yaptıracaksan sineklik teli 5 bölmeli yaptır yani her kata ayrı ayrı daha iyi olur temizlereken diğeri uçtuğu zaman yine tüy dökülüyor dışarıya o yüzden.

http://www.muhabbetkusu.com.tr/muha...za-ait-resimler/kafesimin-son-hali-20001.html

Kardeşim ben 2 ay önce mdf den 3 katlı kafes yaptırmıştım önünede sineklik elek yaptırdım ne tüy dökülüyor ne birşey oluyor. Şimdi dersin sinekligin kapandıgı yerlerde de kaçırır orayada kavcuk fitiller oluyor pencere ve kapı kenarlarına yapıştırılıyor kenarlarınada ondan yapıştırdım bi sorun kalmadı. Eğer sen 5 katlı yaptıracaksan sineklik teli 5 bölmeli yaptır yani her kata ayrı ayrı daha iyi olur temizlereken diğeri uçtuğu zaman yine tüy dökülüyor dışarıya o yüzden.

http://www.muhabbetkusu.com.tr/muha...za-ait-resimler/kafesimin-son-hali-20001.html

3 katlıyı ne kadara mal ettiniz sizinkini görünce 3 katlı ideal gibi geldi bana:) birde yaptırdığınız kafesin ölçülerini de yazabilir misiniz. Şimdiden teşekkürler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:52 -->-> Daha önceki mesaj 22:49 --

Sizinki de çok güzelmiş hocam siz kendiniz mi yaptırdınız hazır mı aldınız. Kendiniz yaptırdıysanız ölçülerini ve yaklaşık maliyetini sizden de öğrenebilir miyim.

malzemelerini marangoz kesimhanesi denilen yerde kestirdim.birleştirme işlemlerini marangoz bir tanıdığın dükkanında beraber yaptık. işçilik hariç,ön tel,tava,tüneklik,folluk,led ışıklandırma ve son yaptığım sineklikle beraber 250 tl gibi bir maliyeti oldu.

3 katlıyı ne kadara mal ettiniz sizinkini görünce 3 katlı ideal gibi geldi bana:) birde yaptırdığınız kafesin ölçülerini de yazabilir misiniz. Şimdiden teşekkürler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:52 -->-> Daha önceki mesaj 22:49 --

Sizinki de çok güzelmiş hocam siz kendiniz mi yaptırdınız hazır mı aldınız. Kendiniz yaptırdıysanız ölçülerini ve yaklaşık maliyetini sizden de öğrenebilir miyim.

nerede oturuyosunuz

olabilir, 200 lira civarında biraz daha kafes arastır.. daha iyileri denk gelebilir..

Kardeşim ben sadece marangoza 170 yaptırdım + tava + ön tel + yuva içi plastik (sana kalmış birşey bu ) 55 tl falan tuttu her halde tam hatırlamıyorum ön tel 46*32 telleri taktırırken 5 cm daha içe taktırdım. Ön teli 46 + yuvalık 20 cm , Kafesimin En = 66 cm Derinlik 37 cm Boy : 115 ayaklarla beraber 123 cm falandı her halde.

olabilir, 200 lira civarında biraz daha kafes arastır.. daha iyileri denk gelebilir..

Bende sabırsızım işte biraz evdekiler yüzünden:) inşallah çıkar karşıma düzgün bir kafes:)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:38 -->-> Daha önceki mesaj 23:23 --

Kardeşim ben sadece marangoza 170 yaptırdım + tava + ön tel + yuva içi plastik (sana kalmış birşey bu ) 55 tl falan tuttu her halde tam hatırlamıyorum ön tel 46*32 telleri taktırırken 5 cm daha içe taktırdım. Ön teli 46 + yuvalık 20 cm , Kafesimin En = 66 cm Derinlik 37 cm Boy : 115 ayaklarla beraber 123 cm falandı her halde.

Sizinki aslında makul fiyat olarak birde bayağı da şık ve güzel olmuş ayrıca ölçüleri de gayet iyiymiş ilginiz için teşekkürler tüm sorularıma cevap verdiniz üşenmeden

Geri