petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Üretim kafesi ufak mi olmalı ortamı ve yagruluga neden girmiyolar !!!

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mesbüş tarafından 19 Nisan 2016 başlatılmıştır.

1. Mesbüş

Mesbüş Member

Beğenileri:
    9
    Kuşlarım ilk başta ufak kafesteydi çok hareket alanı yok diye biraz daha büyük kafes aldım ve bu alanı kullandiklarini gördüm üretim yapmak için nasıl ni kafes olmalı kafesin düzeni nasıl olmalı kuşlarım suan yavru hazırlığı yapiyo kalamar kemiği ni 1 haftada bitirdiler sürekli opusup birbirlerini besliyo lar ve yumurta bekliyorum artık ama hiç yavruluğa girmiyolar ciddi anlamda hiç ne yapmam gerekiyo

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
    Kafesin içi fazla daraltılmamalı. Boyuta göre 1-2 tahta tünek yeterli olur. Kalamar kemiği tüketimi olumlu işarettir yumurta için. Bu durumda fazla rahatsız etmeyin. Günlük yem,su değişimini yapıp gerisini onlara bırakın.

3. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Kuluçkadan çok sağlıkları önemsenmeli bence bu nedenle geniş kafes sizin için daha iyi olur

4. Mesbüş

Mesbüş Member

Beğenileri:
    9
    Kafes geniş ve rahatlar suan ama ne dişi ne erkek yavruluğa yaklaşmıyo bile yani hiç umurlarinda değiller nasıl teşvik edicem onları nasıl farkına varıp girerler acaba ?

5. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    Yuvalığın içine dal darı koyup ucunu delikten kafese doğru gösterebilirsin.
    Bir de talaş arasına dal tarçın kıyıp karıştırıabilirsin. Kokuya gelebilirler.

#5 Levent ACAR, 19 Nisan 2016
    Son düzenleme: 19 Nisan 2016
  6. Mesbüş

Mesbüş Member

Beğenileri:
    9
    Daldarını deniyicem ustam umarım işe yarar teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş