Karadeniz Pet

Üretim Kafesinde Dal Tünek Kullanımı

Volkan VAROL

Yeni Üye
arkadaşlar yeni yapmakta olduğum pvc kafeste armut ağacından doğal bir dal tünek düşündüm çok da güzel oldu ama kuşlar açısından sizce nasıl olur? gerek yok derseniz bu kafese tek mi çift tünek mi kullanmalıyım 50*40*40 ölçüler

Tunek olarak kullanmak istiyorsaniz bence ince dallari kesin, Y seklinde ki ana dal kalsin, ince dallar kusun hareket alanini daraltir, tuylerinin seklinin bozulmasina neden olabilir. Bir de yuvalik girisi var ama yuvaligin girisinde tunek yok.

Bunu kullanacaksanız Korhan ın dediği gibi ince dalları kesin. Kullanmaz iseniz 2 tünek yeterli olur.

Tunek olarak kullanmak istiyorsaniz bence ince dallari kesin, Y seklinde ki ana dal kalsin, ince dallar kusun hareket alanini daraltir, tuylerinin seklinin bozulmasina neden olabilir. Bir de yuvalik girisi var ama yuvaligin girisinde tunek yok.

Teşekkürler...Ben doğal olsun diye ince dalalrı bıraktım ama hareket alanı açısından haklısınız kesmek doğru olur.Yuvalık tüneği yok evet çünkü kafesi yeni yapıyorum olucak yani..Bu arada dal yaş hala, sanırım kuru olması gerekiyordu.

Tecrübeli arkadaşlar daha iyi bilir tabi ama bildiğim kadarıyla dışarıdan gelen tünek, dal vs. Türü şeyleri çok iyi dezenfekte etmek gerekiyor. Bir de elinize sağlık şimdiden güzel olacağa benziyor.

Geri