petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Üretim Kafesinde Dal Tünek Kullanımı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Volkan VAROL tarafından 2 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. Volkan VAROL

Beğenileri:
    3
    arkadaşlar yeni yapmakta olduğum pvc kafeste armut ağacından doğal bir dal tünek düşündüm çok da güzel oldu ama kuşlar açısından sizce nasıl olur? gerek yok derseniz bu kafese tek mi çift tünek mi kullanmalıyım 50*40*40 ölçüler

2. Korhan KARAOREN

Korhan KARAOREN Active Member

Beğenileri:
    55
    Tunek olarak kullanmak istiyorsaniz bence ince dallari kesin, Y seklinde ki ana dal kalsin, ince dallar kusun hareket alanini daraltir, tuylerinin seklinin bozulmasina neden olabilir. Bir de yuvalik girisi var ama yuvaligin girisinde tunek yok.

3. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
    Bunu kullanacaksanız Korhan ın dediği gibi ince dalları kesin. Kullanmaz iseniz 2 tünek yeterli olur.

4. Volkan VAROL

Beğenileri:
    3
    Teşekkürler...Ben doğal olsun diye ince dalalrı bıraktım ama hareket alanı açısından haklısınız kesmek doğru olur.Yuvalık tüneği yok evet çünkü kafesi yeni yapıyorum olucak yani..Bu arada dal yaş hala, sanırım kuru olması gerekiyordu.

5. Yavuz GEREKLİOĞLU

Yavuz GEREKLİOĞLU Active Member

Beğenileri:
    0
    Güzel görünüyor ben de ince dalları budama fikrine katılıyorum.

6. says on the beach

Beğenileri:
    0
    Tecrübeli arkadaşlar daha iyi bilir tabi ama bildiğim kadarıyla dışarıdan gelen tünek, dal vs. Türü şeyleri çok iyi dezenfekte etmek gerekiyor. Bir de elinize sağlık şimdiden güzel olacağa benziyor.

Sayfayı Paylaş