Karadeniz Pet

üretim yapanlar

yusufkral

Onursal Üye
lütfen bu işin sabır dışında başka püf noktaları varmı :confused:

Kendi hallerine bırakın emin olun ilgilenmeyince daha ççabuk olur :)

Sony Xperia P cihazımdan gönderildi.

en az 3 çift, kalabalık ortam üretmenin en kolay şekli...

Çok sık girilip çıkılan bir yer olmamak rahatsız edilmemek

Bence en önemlisi kuşun yapısı sonra diğer şartlar.

Dün bir arkadaşımı gördüm kuştan hiç anlamaz eşi evde sıkılmasın diye 2 tane almış birini kaçırdılar sonra yanına tekrar aldı 3 ay sonra kuşlar yumurtladı ne kendisi nede eşi hiç anlamıyor kuşa mama verdin mi diyorum ne maması diyor yemi bile görürsem veriyorum diyor kafes berbat ama kuşlar yumurtlamış hatta ilk yavrular soğuktan ölmüş şimdi ikinci kuluçkaya yatmışlar.

Bunları duyunca ben kafayı yedim.

Dün bir arkadaşımı gördüm kuştan hiç anlamaz eşi evde sıkılmasın diye 2 tane almış birini kaçırdılar sonra yanına tekrar aldı 3 ay sonra kuşlar yumurtladı ne kendisi nede eşi hiç anlamıyor kuşa mama verdin mi diyorum ne maması diyor yemi bile görürsem veriyorum diyor kafes berbat ama kuşlar yumurtlamış hatta ilk yavrular soğuktan ölmüş şimdi ikinci kuluçkaya yatmışlar.

şimdi bende yiyeçegim :)

Tabiki her şeyin başı ilk önce kısmet sonra diğer şartlar

Bizimkiler de mama yemiyor. Sadece yem su ve vitamin veriyorum o kadar. İki çiftiminde yavruları oldu

her gün azar azar mama yaparsanız kuşlar mamaya alışıyor, tabi her şey kısmet, olmazsa olmuyor ama bu kuşlarda sürü psikolojisi var, kalabalık ortamda daha çabuk ürüyorlar. Evde bir çiftle yavru elde edenlerde var tabi, kuş seçerken birbirine ilgili kuşlar almak, televizyon izler gibi kuşları izlememek, kendi haline bırakmak, her ne kadar hijyen dense de çok sık temizlik yapmamak ve kafes düzeni vb. unsurları sürekli değiştirmemek ve en önemlisi kafesi bir yere yerleştirip, sürekli orda kalmasını sağlamak...Son söylemek istediğim şey erkek kuş seçimine ağırlık vermek, sürekli öten, dişilerin peşinde koşan erkek kuş almak, dişi kuşlarda da daha uysallarını seçmek, hırçın dişi kuşlar eşe zor geliyor tecrübelerime göre...

Geri