Karadeniz Pet

üretim!!!

• Konbuyu başlatan Furkan Sipahiler
  • Başlangıç tarihi
F

Furkan Sipahiler

Guest
Herkese selam. İlk önce kuşlarım dan başlıyım erkek kuşumun ceresi kapalı mavi dişi zanettiğim kuşumun ceresi kapalı kahve rengi kuşlarımı aldığımdan bu yana 9 ay geçti 4 aylıkken almıştım aralarında gayet iyi anlaşıyorlar kur yapıyolar erkek yem kusuyo bunları gözlemledikten sonra yuvalık taktım yuvalığın içinde kum var baktım dişi yuvalığa girmeye başladı içerde bişeyler yapıyo yuvalığı kemiriyo sanki sonra dışarı çıkıyo etrafa bakınıyo sonra tekrar yuvalığa giriyo bazen erkekle birlikte yuvalığa giriyolar içerden tuhaf sesler geliyo erkek çıkıyo dişide çıkıyo erkek yem kusuyo felan yuvalıkta marul var dişi bu aralar çok yemeye başladı ama ben hala yavru bekliyorum 6 sene önce başladım beslemeye ve hala besliyorum onları izlemek bana huzur veriyor hiç bir zaman çift kuş almayı denemedim hep kendi kuşlarımdan yavru bekledim ama 6 sene once beklediğim gibi hala bekliyorum kafesim çifthaleni kafes bütün kafes onlara ait bazen dışarı salıyorum o kadar fazla rahatsız etmeye çalışmıyorum fikir ve önerilerinizi bekliyorum :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:10 -->-> Daha önceki mesaj 16:01 --

Hiç bi öneriniz yokmu yani :(

Kafesten hiç dışarı çıkarmamalısınız anlattıklarınız yakın yumurta geleceğinin habercisi

Teşekkürler Salih bey bu aralar çıkarmadım zaten yeter ki yavru mubişlerim olsun :)

Rica ederim hiç dışarı çıkarmayın yakında yavruyu kesin alırsınız

İnşallah Salih bey tek umudum yavru almak kuşlarım çok haylazlar erkek olan zaten habire kendini temizliyor :D

Benim fikrimde dışarı çıkarmayın kemirmesi iyiye işaret ayrıca marul vermeyin alın onu

Niye marul vermiceğimi anlamadım? Yorumlarınız içinde çok teşekkür ederim hepinizin fikirleri benim için çok önemli

Bazı konularda marulun çiftleşme dürtüsünü azalttığı yönünde yazılar yazılmıştı. Belki o yüzden marul vermeyin demiş olabilir diye düşünüyorum. Ne kadar geçerli bir bilgidir henüz tartışma konusu bildiğim kadarı ile..:D

Akif bey marul bana göre vitamin kaynağı ama boyle bır soruna yol açıcaksa hemen çıkartabilirim :(

Geri