petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Üretim

Konusu 'Muhabbet Kuşu Üretimi' forumundadır ve Mustafa KIRLI tarafından 9 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

1. Mustafa KIRLI

Beğenileri:
    4
    Merhabalar daha önce bi konu açtım cevap alamadim.Benim bir çift kusum var.Bu ikinci kuluckalari ilkinde 5 ikincide 6 yumurta yaptı ve hepsi malesef boş.İlk kuluçka zamani erkek tecrubesizdi tam çiftleşmiyodu ama ikincide şahit oldum.Ama bu seferde bos.bunun nedeni nedir ve bunun icin öğrendiğiniz ilaç vitamin var mıdır ?

GM Discovery II cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    270
    Çiftlerden biri kısır olabilir. Bunu başka eşlerle çifte atarak teyit edebilirsiniz. Bundan önce ise çiftinize e vitamini desteği vererek yumurtaların dolu olma olasılığını artırabilirsiniz. Bu çiftlerinizin kısır olmadığını varsayarak yapacağınız bir işlem.

3. Mustafa KIRLI

Beğenileri:
    4
    Acaba dışı kisir olursa yumurtlayabilir mi ?

4. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    737
    Dişi kısır olursa yumurtlamaz erkek kısır olursa yumurtalar döllenmez boş olur. Ama bu durum kalsiyum- mineral ve vitamin eksikliğinden de kaynakla biliyor direk kısır teşhisi koymak doğru olmaz. Kuşlarınızı ayırın 15 -20 gün boyunca çimlenmiş buğday - vitamin takviyesinde bulunun. Kafeslerinde mutlaka; Mineral Blok- Gaga Taşı - Kalamar Kemiği - İyotlu Kuş Kumu bulunsun. haftada 2 gün vitamin multi vitamin takviyesinde bulunun ve 2-3 günde bir çimlenmiş buğday verebilirsiniz. ayırma işlemi sırasında en önemlisi erkek olan kuşunuz yuvalıklı kafeste kalsın yuvalığı çıkarmayın birleştirme işini tekrar o kafeste yapın

Mustafa KIRLI bunu beğendi.
  5. Mustafa KIRLI

Beğenileri:
    4
    Tamam teşekkürler ederim cevaplarınız için.

Sayfayı Paylaş