Karadeniz Pet

Üretim

Mustafa KIRLI

Meraklı Üye
Merhabalar daha önce bi konu açtım cevap alamadim.Benim bir çift kusum var.Bu ikinci kuluckalari ilkinde 5 ikincide 6 yumurta yaptı ve hepsi malesef boş.İlk kuluçka zamani erkek tecrubesizdi tam çiftleşmiyodu ama ikincide şahit oldum.Ama bu seferde bos.bunun nedeni nedir ve bunun icin öğrendiğiniz ilaç vitamin var mıdır ?

GM Discovery II cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çiftlerden biri kısır olabilir. Bunu başka eşlerle çifte atarak teyit edebilirsiniz. Bundan önce ise çiftinize e vitamini desteği vererek yumurtaların dolu olma olasılığını artırabilirsiniz. Bu çiftlerinizin kısır olmadığını varsayarak yapacağınız bir işlem.

Acaba dışı kisir olursa yumurtlayabilir mi ?

Dişi kısır olursa yumurtlamaz erkek kısır olursa yumurtalar döllenmez boş olur. Ama bu durum kalsiyum- mineral ve vitamin eksikliğinden de kaynakla biliyor direk kısır teşhisi koymak doğru olmaz. Kuşlarınızı ayırın 15 -20 gün boyunca çimlenmiş buğday - vitamin takviyesinde bulunun. Kafeslerinde mutlaka; Mineral Blok- Gaga Taşı - Kalamar Kemiği - İyotlu Kuş Kumu bulunsun. haftada 2 gün vitamin multi vitamin takviyesinde bulunun ve 2-3 günde bir çimlenmiş buğday verebilirsiniz. ayırma işlemi sırasında en önemlisi erkek olan kuşunuz yuvalıklı kafeste kalsın yuvalığı çıkarmayın birleştirme işini tekrar o kafeste yapın

Tamam teşekkürler ederim cevaplarınız için.