Karadeniz Pet

üretimde bir mayası hk.

Alıntıyı yaptığım yer muhabbetkuşuüreticileri platformudur,istersen araştırmanızı yürütebilirsiniz. Ben bu sitede çok araştırma yaptım ve ikna oldum. Amacım kesinlikle sizinle tartışmak ve kendi fikrimi kabul ettirmek değil,sonuçta herkesin kendi özgür iradesi var, ve kendi tercihini yapabilir,siz de özgür bir bireysiniz. Benim asıl anlatmak istediğim şey şu; vicdanım bana 9 tl kısmak için onların sağlığını tehlikeye atarsan bunun bedelini ödeyemezsin diyor. Bence kullanmak isteyenler de ne benden ne de sizden etkilenmesin,herkes araştırmasını yapıp kendi kararını versin. Size hayırlı forumlar...

Bende bunu bılıyordum bunları kullanıgımdan berı kuslarda asırı derecede ılerleme gordum yuvaya gırıp cıkma sayıları arttı yakında hepsınden yumurta alırım gıbıme gelıyor

Bende bunu bılıyordum bunları kullanıgımdan berı kuslarda asırı derecede ılerleme gordum yuvaya gırıp cıkma sayıları arttı yakında hepsınden yumurta alırım gıbıme gelıyor

Siz ne kullanıyorsunuz hocam, hangisini yani ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:16 -->-> Daha önceki mesaj 20:15 --

bu ekmeklerde kullanılan maya bira mayasından farklımı
Pakmaya

bu yaş maya hocam, benim bahsettiğim kuru ( boncuk ) maya

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:27 -->-> Daha önceki mesaj 20:16 --

Bu bildiğimiz ekmek mayası üzerindeki Saccharomyces cerevisiae yazısına dikkat edelim, bunu google yazarsanız ekmek mayası ile bira mayası denen şeyin aynı olduğunu göreceksiniz, ayrıca ben bunu aktarcıda bira mayası sorduğumda orada bitkilerle hastalara şifa dağıtan bir sürü hastası olduğunu öğrendiğim bir hekim söyledi bana ki kendisi maya ile bazı hastalıkları tedavi ettiğini aslında bira mayası ekmek mayasının aynı şey olduğunu söyledi kendisi 4 sene eğitim aldığınıda belirtti, ha eğerki pethoplarda satılan bildik bira mayası değilde ondan başka birşeyse, zaten konuyu tartışmaya gerek bile yok, saygılar

Konu ilgiimi çekti ve google'da yaptığım aramada evde bira yapımı ile ilgili bir sitede şöyle bir şey buldum. İlginizi çekebilir.

Maya biranın fermante olmasını sağlar. Alt fermente ve üst fermente mayaları olmak üzere iki ana gruba ayrılırlar ve onlarca çeşidi vardır. Üst fermente Bira mayasının ekmek yapılan maya ile aynı aileden olmasına rağmen hamur mayalamak için olan mayadan bira üretemi yapamadım.

Her petshopcu bilgisizdir demiyorum kesinlikle ama ben kimi petshopculara bira mayası sorduğumda yüzüme kocaman kocaman soru işaretleriyle bakanlarını, hadi yaa kullanılıyormuymuş diyenlerini ve beni pastacılar veya marketlere yönlendirenlerini gördüm. İş bu noktadayken sizin mayayı aldığınız petshopcunun bir başkasından bira mayası faydalıymış lafını duyduktan sonra marketten ekmek mayası alıp dükkanında bulundurmadığını nereden bileyim İbrahim Bey?

ekmek mayası kullanıyorum ıbrahım bey bıra mayasıda aynı bakterının farklı bir türü

amasya elmasıyla

starking elma gibi :D

Her petshopcu bilgisizdir demiyorum kesinlikle ama ben kimi petshopculara bira mayası sorduğumda yüzüme kocaman kocaman soru işaretleriyle bakanlarını, hadi yaa kullanılıyormuymuş diyenlerini ve beni pastacılar veya marketlere yönlendirenlerini gördüm. İş bu noktadayken sizin mayayı aldığınız petshopcunun bir başkasından bira mayası faydalıymış lafını duyduktan sonra marketten ekmek mayası alıp dükkanında bulundurmadığını nereden bileyim İbrahim Bey?

Anlayamadım hocam?

buldugunuz bılgılerı lınk olarak paylasın mustafa bey

ekmek mayası kullanıyorum ıbrahım bey bıra mayasıda aynı bakterının farklı bir türü

amasya elmasıyla

starking elma gibi :D

Ben işin bilimsel kısmından anlamıyorum yalan yok ama kafam bastığınca inceliyorum okuyorum karşıma hep bira mayası denen şeyinde ekmek mayası denen şeyinde aynı olduğu sonucu çıkıyor ve tekrar söylüyorum kuşlar için satılan bildiğimiz bira mayası değilde başka şey ise söylencek bişey yok zaten

buldugunuz bılgılerı lınk olarak paylasın mustafa bey

alkollü içeçecek yapımıyla ilgili bir site olduğu için linki paylaşmak istemedim
hamur mayalamak için olan mayadan bira üretemi yapamadım

şu cümleyi google da aradığınızda ilk sırada çıkan sitede.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:11 -->-> Daha önceki mesaj 22:05 --

aynı siteden bir alıntı daha
Bira mayası ekmek mayasına göre pahalı ve tedarik etmesi zor olduğu için ilk bira mayası yerine ekmek mayası kullanmayı denedim ancak başarılı olamadım. Bende bi yerde hata yapmış olabilirim umuduyla maya üreticelerinin hemen hemen hepsiyle telefonda görüştüm ama malesef beklediğim cevabı alamadım.

kardeş bu konuya biyologların el atması lazım ornegin peynirdeki bazı küf yapan bakteriler yararlı iken bazıları insan sağlıgına zararlıdır arkadasım demiş aynı bakterının farklı türü diye ama tur farklılasınca yarar zarar oranı değişir kardeşim bire bir aynı bakterı desen tamam derım sana bu benım düşüncem 10 lıra verır bira mayası alırım

en ıyı bu tartısmayı sonlandırmak ısteyen ekmek mayasına devam etsın bıra mayası dıyenlerde bıra mayasına D: