Karadeniz Pet

üretimde ısırgan faktörü

Osman ÖZTÜRK

Meraklı Üye
yaşı epey ileri olan bir üreticiden kuşları kızıştırmak için ısırgan yaprağı vermeme gerektiği söylendi konuyla ilgili bilgisi olan varmı

ısırgan yaprağı vereni ilk defa duyuyorum

adam kendinden çok emin kkonuşuyordu hatta nijer alacaktım ne yapacksın nijeri onun içi çoş zaten gibi acayip birşeyler söyledi

Banada bi uretici yeme az bisey pul biber katdigini solemisti bisa nijer verme demisti.nekadar doğru bilmem

İlk defa duyuyorum ne yalan söyliyim , kuşların kendini hazır hissetmezse ne yaparsan yap o iş olmaz bence

ama şöylede bir faktör var erkek kuş yazın başından beri kızışmış bir şekilde bekliyor gelen dişilerin hiçbiri kızışmış değildi şimdi süreci kısaltmak için birşeyler yapmam lazım

Sen en iyisi yasıtında kuşları eşe at rahatsız etme bakımını eksik etme onlar zamanı gelince yumurtlar zaten , ama benim tavsiyem yavrudan eşe atman benim çiftim suan 9. günü kuluckası yavrudan eşe attım zamanı gelince yuvalık taktım ve kısa sürede verim aldım eğer bir sorun olmazsa insallah yavrularında fotosunu atıcam

Hocam 2.kuluçkam tavsiyem kendi haline bırakmanız doğada pul biber mi yiyor kuş onun yerine mama yapabilirsiniz.

LT22i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri