Karadeniz Pet

üretime destek olması için vitamin?

Furkan ŞAFAK

Paylaşımcı Üye
arkadaşlar üretime destek olması amacıyla hangi vitamini kullanmalıyım? en faydalısı hangisi olur teşekkürler

ViTAFORM (Suda Eriyen Toz Vitamin )

Kullanıldıği Yerler : Gelişmeyi sağlikli büyümeyi. Döllenmeyi sağlar.
Kuşlar için büyük önem taşiyan 8 esas vitamini en uygun oranlarda
ihtiva etmektedir.
1. Vitamin A : Kuşun gücünü arttirarak hastalıklardan korur.
2. Vitamin D3 : Yumurta kabuğu sağlamlığıni sağlar.
3. Niasinamid : Ağız boşluğunda oluşan iltihaplanmayi önler,
tüyleri güzelleştirir.
4. Kalsiyum Pantotenat: Deri iltihabını önler, tüy kalitesini arttırır.
5. Vitamin B2 : Ishali önler.
6. Vitamin B 12 : Büyümeyi sağlar.
7. Vitamin K : Bağırsak kanamalarini önler.
8. Vitamin E : Döllenme gücü ve verimini arttırır.

Dozaj : l Lt. suya l çay kaşığı ( 2 gr.) hastalıkta l Lt.suya 2 çay kaşığı.

üremeyi bilmiyorum ama bağışıklık sistemini arttırıyor ben kullanıyorum.

1 litre suya 1 çay kaşığı koyduk diyelim suluklara doldurduk çok aşırı fazlalık kalacak elimde onları saklayıp bi iki gün sonrada kullanabiliyomuz peki:)

kullanılıyor zaten ilaç kutusu gibi 2 sene kullanım süresi oluyor sanırım ama sen dozajı biraz daha arttırabilirsin ben öyle yapıyorum suluğuna koyup göz kararı atıyorum normal bir suluğa yeşil mercimek tanesi kadar atıyorum :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 04:10 -->-> Daha önceki mesaj 04:08 --

ben sorduğunuz soruyu yanlış anlamışım özür dilerim. bu dediğinizi hiç denemedim ama sağlıklı olacağını düşünmüyorum kullanılmaz sanırım kullanmanızıda tavsiye etmem :)

tarım ilaçları saten yerlerde bulabilirsiniz çok rahatlıkla çünkü bu ilaç bütün kanatlılarda kullanılabiliiyor. ama yarın siz konuu güncel tutun daha başka ilaçlarda vardır illaki onlarıda değerlendirebilirsiniz. ishal sorunu içinde kendi kullandığım diazyme 256 yı öneririm birebir diyebilirim.

diazyme ishal sorunu için mi kullanıyo yoksa genel bir vitamin türü mü ben genel vitamin diye biliyorumda

Ben sindirim sistemi düzenleyici olarak kullanıyorum kuşlar ishal olduğunda veya olacak gibi olduklarında mamasına katıyorum o gün düzeliyor diyebilirim.

suyunada atılabiliyomuş 1 litreye 2.5 gram ben bi diazyme alırım birde normal vitamin ikisini dönüşümlü olarak kullanırım o zaman napalım

evet sudada kullanılabiliyor ama okadar ilaç yüklemeside iyi olmayabilir dediğim gibi konuyu güncel tutun yarın diğer arkadaşlarda yardımcı olacaktır ben hafta 2 gü vitaform kullanıyorum dyazemide kuşlar sadece ishal olduğunda. size iyi geceler yarın görüşmek üzere :)

tam olarak nasıl kullanılıyo bu diazyme 256 kardeş anlatabilirmisin

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 04:36 -->-> Daha önceki mesaj 04:35 --

sağolasın kardeş hayırlı geceler

Geri