Karadeniz Pet

Uretime devam

Korhan KARAOREN

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Profil resmimde ki disi kusa, diger ciftlerin fazla yavrularini kaydiriyordum, guzel de "cici annelik" yapti, fakat hic kendi yavrusunu buyutmek nasip olmadi.

Diger ciftlerin tum yavrulari besleyip, buyutup, yuvadan gonderdikten sonra, durgunlasti, yuvadan cikmaz oldu. Ne zaman baska ciftlerin yavrularinin sesini duysa tellere yapismaya basladi.

Anladim ki bunun annelik ozlemi var, elimde ki en azgin erkegi attim kafesine, atar atmaz o dakika ciftlestiler. Bugun 5.ci yumurtasi geldi, ucu dolu. Disinin keyfi bir yerinde ki sormayin, yuvaliktan cikmiyor.
ZQko0G.jpg

O9AplP.jpg

bazı kuşların annelik içgüdüsü çok yüksek oluyor.

bizim buraya kadar uçabilirmi bu vasıftaki kuşlar acaba :) bi 5 10 tane salsanız ben yakalarım burdan :) maşallah maşallah bereketli sağlıklı üretimler inşallah :)

bizim buraya kadar uçabilirmi bu vasıftaki kuşlar acaba :) bi 5 10 tane salsanız ben yakalarım burdan :) maşallah maşallah bereketli sağlıklı üretimler inşallah :)
Uzun vadeli planlarimin icinde var :), Buradan taa Japonya'ya ucuranlar var, Turkiye'ye de ucarlar elbette:)

Uzun vadeli planlarimin icinde var :), Buradan taa Japonya'ya ucuranlar var, Turkiye'ye de ucarlar elbette:)
hadi inşallah ilk müşteri benim hemen yazın listenıze :)
kargo işlerı nasıl nekadara oluyo varmı bılgınız.

hadi inşallah ilk müşteri benim hemen yazın listenıze :)
kargo işlerı nasıl nekadara oluyo varmı bılgınız.
Her kus icin veterinerden saglik raporu alinmasi gerekiyor. Tam olarak bilmiyorum ama her rapor icin yaklasik 220 TL gibi bir ucret talep ediliyor. Ucak ile getireceginiz zaman, ucak firmasindan izin alinmasi gerekiyor. Her ucagin evcil hayvan kontenjani varmis, ama 10 kusa izin vermezler.
Bu bilgilere ulasmak icin burada ki bir dernege uye oldum, isin basindayim daha ama kesin bilgi edinince haberdar ederim.
Uzun vadeli planlarimin icinde Turkiye'de uretim isi var aklimda, yer olarak da Ege sahillerinden sakin, huzurlu bir koy dusunuyorum.

Her kus icin veterinerden saglik raporu alinmasi gerekiyor. Tam olarak bilmiyorum ama her rapor icin yaklasik 220 TL gibi bir ucret talep ediliyor. Ucak ile getireceginiz zaman, ucak firmasindan izin alinmasi gerekiyor. Her ucagin evcil hayvan kontenjani varmis, ama 10 kusa izin vermezler.
Bu bilgilere ulasmak icin burada ki bir dernege uye oldum, isin basindayim daha ama kesin bilgi edinince haberdar ederim.
Uzun vadeli planlarimin icinde Turkiye'de uretim isi var aklimda, yer olarak da Ege sahillerinden sakin, huzurlu bir koy dusunuyorum.
yani türkiyede devam edeceksiniz üretime doğrumu anladım

Korhan bey o disiniz hic yumurtlamadanmi sahiplendi yumurtalari anlamadim tam olarak.yuvaya bakinca bu piyongoda nerden cikti demedimi :) masallah

maaşallah yeni çiftlere,sağlıkla yavrularını çıkartırlar inşallah,üreticiliği bilinçli araştırmacı ve sistemli yaptığınızı gözlemliyorum buraya geldiğinizde Türkiye'nin Daniel Lutolf'u olabilirsiniz.

Korhan bey o disiniz hic yumurtlamadanmi sahiplendi yumurtalari anlamadim tam olarak.yuvaya bakinca bu piyongoda nerden cikti demedimi :) masallah
Disi daha once kizginlik yumurtasi yapti, bos olmasina ragmen yuva ile ilgisi kesilmesin diye almadim yumurtalar, diger ciftin 8 tane yavrusu olunca ilk dordunu bunun altina kaydirdim, hemen sahiplendi yavrulari.Sonra bos yumurtalari aldim disari. Cok iyi bir anneymis:)

Maşallah çok güzel bir takım bereketli üretimler

Maşallah, disinin bakıcıligi iiyiymiş, her ureticiye lazım
boyle kuşlar. Erkeğin rengi güzelmiş.
Bereketli üretimler olsun.

Geri