Karadeniz Pet

Üretimhane Açmak

• Konbuyu başlatan murat urhan
  • Başlangıç tarihi
M

murat urhan

Guest
s.a arkadaşlar

bir depo kiralayıp muhabbet kuşu üretimhanesi açmak istiyorum

gerekli koşullar nelerdir

nerelerden izin almam gerekiyor

hangi evraklar gerekli

ben memurum ek iş olarak yapmak istiyorum kendi adıma açabiliyormuyum

bilgi verirmisinz

yasalarda deyişiklik olmadıysa

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:38 -->-> Daha önceki mesaj 03:38 --

memurlar işyeri açamaz

eşimin adıyla açarız o zaman

nerelerden izin almam gerekiyor

benim aklımda çok güzel bir mekan kiralayıp 200 220 çift bir üretimhane açmak var

bizim üretimhane var gerci smdi yavas yavas bosaltıyoruz 50 den fazla ciftimiz vardı depo gibi bir dükkanımız var kapalı sekılde orada bakıyoruz yanı biyere kayıt olmak gerekmiyor ama isterseniz derneklere üye olursanız iyi olur

çift sayınız biraz daha az olsa sizin için iyi olur. bakımları çok zorlar sizi 200 çift kuşun bakımı temizliği hastalığı yavrusu yumurtası bir sürü iş ve vakit gerektirir.

O kadar canlıyı ek iş olarak görüyorsanız çok yazık.

Murat bey, çift sayinizi düşük tutarak baslamanizi öneririm. Zira o kadar kuşla tek basina ilgilenmeniz aksam isten gelip bakimini yapmaniz çok zor. Kuşlar telef olur. Onlarda bizim gibi bir canli yasama barinma beslenme haklarına riayet etmemiz gerek. Tutupta kafese kapatiyorsak sevgimizi ilgimizide eksik etmemiz gerek. Dersiniz ki Esim çocuğum yegenim yada bir calisanim olur onlar bakar ilgilenir layikiyla o zaman başka. Bu iste tekseniz boşu boşuna vebal altına gitmeyin derim.

Son düzenleme:
şikayet olmazsa bir sıkıntı yaşayacagınızı sanmıyorum. ancak çift sayınız ek iş için fazla heba olur günah olur

Para ıcın yapıyorsan, 200 çift muhabbet yerine 20 çift vasıflı kanarya besle daha ıyi

Ben de apartman altında küçük bir dükkan kiralayıp 5-10 çift beslemek istiyorum yavru olursa da eşe dosta dağıtacağım bedava. Böyle bir hobihane açmak için izin gerekir mi?

Geri