Karadeniz Pet

Üretimhane Açmayı Düşünüyorum

• Konbuyu başlatan Tevfik AKTUNÇ
  • Başlangıç tarihi
T

Tevfik AKTUNÇ

Guest
Merhabalar, kendime ait bir üretimhane kurmayı düşünüyorum.
Sizce kaç m2 dükkan kiralayım?
Kafesleri nasıl alayım?
35-40 çift safkan ingiliz veya jumbo üretmeyi düşünüyorum.
Kayseri gibi bir yerde (Merkez olabilir) Özellikle Harun Ağabeyim sana sorayım dükkan kirası olarak ne kadar veriyorsun acaba?

Hocam kendi eviniz müstail ise evin bahçesine veya üst katına yaparsan daha güzel olmazmı hem kira derdinden kurtulursun.

Öyle ama ev müsait değil. Hem annemin astım hastalığı var, kendisinden uzak tutmaya çalışıyorum..

hayırlı olsun arkadasım.. kayseri de kiralar nasıl bilmiyorum ama kuslara en azından bi 20 metrekare ayırsan, 20 metrekare de petshop islerine gitse epey bi kira isterler gibime geliyor..
bizim buralarda bi petshopcu var.. adam yana döne kiralık 2 katlı ev arıyordu.. hemen hemen 150 cifti vardı onun.. bence sende müstakil yer kirala.. dükkan yerine ev daha uygun olur. istanbulda olsan sana evimin bodrumunu bırakırdım.. bir celik kapı taktırıp baslardın üretimine.. 25 metrekare bütüklügünde, rutubetsiz, günes alan bir mekan :)

Atılım bey teşekkür ederim Allah razı olsun.
İşte bakıyorum bende böyle temiz güzel bir dükkan bulabilirsem kiralayacağım inşAllah

tevfık hocam duşuncenızden bence vaz geçin derim kıra dedımı işler değişir

Olcu konusunda uzmanlar iyi bilir tabiki. Ama ferah olmasi hem kusa hem musteriye fayda. Sizde siradan petshop veya uretim haneler gibi olmayiniz lutfen. Piyasada donen degilde hayvanlara ve hayvanseverlere faydali urunler tercih ediniz. Hem hayvanseverlere hem kuslara fayda yaratacak uretimhaneci olursaniz marka degeriniz de olur.