Karadeniz Pet

Uretimhane hakkında birkaç sorum var

Koray DANIŞMAZ

Süper Moderatör
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Merhaba sorularımı soruyorum :)
Oncelikle isicamla kapalı balkonda bakıyorum 15 mubisim var.
1. Isıtma işini klima ile yaptım yalnız sıcaklık kaç derece arasında olmalı
2.hava saat 7 de karariyor sonrasında 10 a kadar falan ışık kullanmalı miyim ve hangi ışık iyi olur.
3.nem değeri kaç olmali.
4.5 katlı tel kafesim ve 5 katlı ahsap box kafesim var ahsap temizlerken malum tava altlarini elektrikli suourge ile temizliyorum sorun olur mu.
5.kafesler yerden 20 cm yukarıda basliyo bu iyi mi daha yüksek mu olmalı

Simdiden teşekkür ederim

Son düzenleme:
Hayırlı olsun balkon kümesin.
1. Kışın 16, yazın 24°C yaparsan ısıyı yeterli olacaktır.
2. Hava karardıktan sonra ışık yakmak zorunda değilsin. Bir dezavantajı ışık bir anda kapanınca kuşlar afallıyor. Süreç içinde kapanan otomatik sistemler alacaksan başka..
3. Sıcaklıktan ziyade nem çok daha önemli klima kullanıyorsan. Klima ortamdaki nemi çeker. %40-70 arası nem yeterlidir. Bunun yanında havalandırma menfezleri de olmalı.
4. Ben de hobihanemde elektrikli süpürge kullanıyorum, bir zararını görmedim.
5. Kimi üreticiler yüksekte başlamasını öneriyorlar, ben alt kafeslerimdeki çiftlerimden de yavru alıyorum.

Hayırlı olsun balkon kümesin.
1. Kışın 16, yazın 24°C yaparsan ısıyı yeterli olacaktır.
2. Hava karardıktan sonra ışık yakmak zorunda değilsin. Bir dezavantajı ışık bir anda kapanınca kuşlar afallıyor. Süreç içinde kapanan otomatik sistemler alacaksan başka..
3. Sıcaklıktan ziyade nem çok daha önemli klima kullanıyorsan. Klima ortamdaki nemi çeker. %40-70 arası nem yeterlidir. Bunun yanında havalandırma menfezleri de olmalı.
4. Ben de hobihanemde elektrikli süpürge kullanıyorum, bir zararını görmedim.
5. Kimi üreticiler yüksekte başlamasını öneriyorlar, ben alt kafeslerimdeki çiftlerimden de yavru alıyorum.
Çok teşekkür ederim cevaplariniz için

Geri