Karadeniz Pet

uretimhanedeki kuslarim yavru bakmiyor

• Konbuyu başlatan Muharrem KARAKOÇ
  • Başlangıç tarihi
M

Muharrem KARAKOÇ

Guest
Arkadaslar kuslar diyelim ki 6 yumurta yapiyor 5 tanesi cikiyor ama en fazla 2 tane bakabiliyor bu durum nedendir bir iki cift degil hepsi oyle

Hepsi öyleyse bence bakım şartlarınızı ve şeklini gözden geçirin.

Ne gibi mesela hergun sularini tazelerim yemlerini tazelerim kafes tabanini temiz tutarim yem olarak bravo 302 kullaniyorum tek sikinti kuslar bodrum katinda ama gunes alan bir yer nerede eksik var

Gece loş ışık kullanıyormun, benim oyle zifiri karanlıkta kalınca 2 Jumbo yavrum oldu, ve yavrularada bakmadı, şimdi gece loş ışık kullanıyorum, gayet guzel bakıyorlar maşallah, birde çok yavruları rahatsız ediyorsanız anne baba strese girer , ve mama en önemli besleme , her sabah mamaya havuz katar taze taze yerler, yavruları çok rahat şekilde besliyorlar, bulunduğu yer havası gayet uygun mu,

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:54 -->-> Daha önceki mesaj 14:53 --

Ayrıca benim de yavruya bakmayan kuşlarım var ama onlatın yavrusunu diğer yavrusu olan anne babanın yanına koyuyorum bakıyorlar, biraz çok ağır oldu anne baba için ama yapacak birşeyğm yok,

Arkadaslar kuslar diyelim ki 6 yumurta yapiyor 5 tanesi cikiyor ama en fazla 2 tane bakabiliyor bu durum nedendir bir iki cift degil hepsi oyle

İlk çıkanlar mı yoksa sonradan çıkanlar mı ölüyor bunun farkında mısınız?

Ilk cikan yavrular yasiyor ama son cikanlar oluyor los isik olarak nasil bi isik kullaniyorsunuz gece yapmasi gibi birsey mi

Ilk cikan yavrular yasiyor ama son cikanlar oluyor los isik olarak nasil bi isik kullaniyorsunuz gece yapmasi gibi birsey mi

İlk çıkanlar mı son çıkanlar mı ölüyor diye sormamın nedeni ışıklar değil. Yuvalığın eğer küçükse geniş bir yuvalıkla değiştir. Büyük ihtimal ilk çıkanlar büyüyorlar ve sonradan çıkanları eziyorlar. Sığmıyorlar. Benim aklıma gelen şey bu. Umarım sorununun çözümünde yardımcı olur.

Loş ışık gece lambası ama gölgeleme yaptım ışık tam yansıtmıyorum onun için seçenilecekleri kadar aydınlık rahatsız olmayacakları kadar karanlık,

İlk çıkanlar mı son çıkanlar mı ölüyor diye sormamın nedeni ışıklar değil. Yuvalığın eğer küçükse geniş bir yuvalıkla değiştir. Büyük ihtimal ilk çıkanlar büyüyorlar ve sonradan çıkanları eziyorlar. Sığmıyorlar. Benim aklıma gelen şey bu. Umarım sorununun çözümünde yardımcı olur.
valla kardeşim benimde aklıma o geldi aldım büyük ebetta yavruluk ama sonuç gene aynı zaten yavrular birbirlerine giriyorlar yuvalıkta

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:20 -->-> Daha önceki mesaj 20:18 --

Loş ışık gece lambası ama gölgeleme yaptım ışık tam yansıtmıyorum onun için seçenilecekleri kadar aydınlık rahatsız olmayacakları kadar karanlık,
kardeşim kırmızı led lambalı gece lambası aldım loş bi ışık verdı karanlığı fazla bozmadı ama loş ışık verdi hadi hayırlısı artık

Geri