Karadeniz Pet

Üretimhanelerdeki Güve Sorunu

tanmalvic

Meraklı Üye
Merhaba Arkadaşlar
havaların ısınmasıyla birlikte üretimhanelerde oluşan güvelerin kökünü muhabbet kuşlarına zarar vermeden nasıl kuruturuz?
1 haftadır elektrik süpürgesiyle düzenli olarak çekiyorum ama her gün 10-15 tane daha meydana çıkıyor. odaya hiç girmemelerini sağlayacak bir yöntem var mı?
kuşlar olmasa odayı naftalinle doldururdum ama neyse :))

güve hayvanı ve larvası:

nglr6N.jpg

1kEdWB.jpg

bence yemler bozulmuş iyice bakın

Geçmiş olsun.
Ne yiyiyorlar ki bunlar büyüyorlar..

teşekkürler levent bey
yemleri tüketiyorlarmış ve yemlerin bozulmasını sağlıyorlarmış.
benden başka kimsede yok mu bu sorun acaba? yem olan her yerde olur diye düşünmüştüm ben.

bence yemler bozulmuş iyice bakın

yemde bozulma değil. çünkü tüm eski yemleri alıp balkona koydum. sıfır paketten yem açtım. gördüğüm tüm güveleri ve larvaları süpürgeyle aldım.
ilginç bir şekilde yine oluşuyorlar
ayrıca kafesleri de haftalık temizliyorum. yuvaların köşelerine bit spreyi de sıkıyorum.
bana köklü bir çözüm lazım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:44 -->-> Daha önceki mesaj 23:42 --

Benim kümeste olmuyor hiç.
Yemleri serin yerlerde saklamak gerek.

tüm yemleri alıp temizledim kafesleri. sıfır paketten yem açtım. başka bir sorun var sanırım.
yada odayı serin tutmam lazım ki bu da imkansız şuan için. klima zaten olmaz kuşlar için. vantilatör de pek serinletmez. ne yapsam bilemedim. şuan 27-28 derece civarında oda sıcaklığı. tabi nem de önemli bir faktör

yemde bozulma değil. çünkü tüm eski yemleri alıp balkona koydum. sıfır paketten yem açtım. gördüğüm tüm güveleri ve larvaları süpürgeyle aldım.
ilginç bir şekilde yine oluşuyorlar
ayrıca kafesleri de haftalık temizliyorum. yuvaların köşelerine bit spreyi de sıkıyorum.
bana köklü bir çözüm lazım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:44 -->-> Daha önceki mesaj 23:42 --

tüm yemleri alıp temizledim kafesleri. sıfır paketten yem açtım. başka bir sorun var sanırım.
yada odayı serin tutmam lazım ki bu da imkansız şuan için. klima zaten olmaz kuşlar için. vantilatör de pek serinletmez. ne yapsam bilemedim. şuan 27-28 derece civarında oda sıcaklığı. tabi nem de önemli bir faktör
vinodin çamaşursuyuyla falan kafesleri ve malzemeleri temizle birde istersen

Yenleri temizlemek degilde yok edip yeni almaniz gerekir guve bozulan yemden kaynaklanir

Güvelerden kurtulmak öyle kolay değil. Geçen sene mutfakta üremeye başladılar, kullanmadığım zirai ilaç kalmadı, yuva yaptıkları bir kaç elektronik aleti (fırın vs.) attım, gördüğüm yerde öldürdüm ama yine çoğalmaya devam ettiler, neyse havalar ısınınca kendiliğinden kayboldular umarım bir daha da çıkmazlar...Vanodinin ise işe yarayacağını zannetmem, yemlerden çıkan küçük siyah bitleri bile öldürmüyor, güve larvaları genellikle yüksek yerlere yuva yapıyor, oraları kontrol etmenizi tavsiye ederim...

Güvelerden kurtulmak öyle kolay değil. Geçen sene mutfakta üremeye başladılar, kullanmadığım zirai ilaç kalmadı, yuva yaptıkları bir kaç elektronik aleti (fırın vs.) attım, gördüğüm yerde öldürdüm ama yine çoğalmaya devam ettiler, neyse havalar ısınınca kendiliğinden kayboldular umarım bir daha da çıkmazlar...Vanodinin ise işe yarayacağını zannetmem, yemlerden çıkan küçük siyah bitleri bile öldürmüyor, güve larvaları genellikle yüksek yerlere yuva yapıyor, oraları kontrol etmenizi tavsiye ederim...

teşekkürler kaan bey. köklü bir çözümü yok sanırım. varsa da kuşlara zarar verecek bir yöntem...

Geri