petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Üretimhanelerdeki Güve Sorunu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve tanmalvic tarafından 25 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. tanmalvic

tanmalvic Member

Beğenileri:
    7
    Merhaba Arkadaşlar
    havaların ısınmasıyla birlikte üretimhanelerde oluşan güvelerin kökünü muhabbet kuşlarına zarar vermeden nasıl kuruturuz?
    1 haftadır elektrik süpürgesiyle düzenli olarak çekiyorum ama her gün 10-15 tane daha meydana çıkıyor. odaya hiç girmemelerini sağlayacak bir yöntem var mı?
    kuşlar olmasa odayı naftalinle doldururdum ama neyse :))

güve hayvanı ve larvası:

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  3. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    bence yemler bozulmuş iyice bakın

4. tanmalvic

tanmalvic Member

Beğenileri:
    7
    teşekkürler levent bey
    yemleri tüketiyorlarmış ve yemlerin bozulmasını sağlıyorlarmış.
    benden başka kimsede yok mu bu sorun acaba? yem olan her yerde olur diye düşünmüştüm ben.

5. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
  6. tanmalvic

tanmalvic Member

Beğenileri:
    7
    yemde bozulma değil. çünkü tüm eski yemleri alıp balkona koydum. sıfır paketten yem açtım. gördüğüm tüm güveleri ve larvaları süpürgeyle aldım.
    ilginç bir şekilde yine oluşuyorlar
    ayrıca kafesleri de haftalık temizliyorum. yuvaların köşelerine bit spreyi de sıkıyorum.
    bana köklü bir çözüm lazım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:44 -->-> Daha önceki mesaj 23:42 --

tüm yemleri alıp temizledim kafesleri. sıfır paketten yem açtım. başka bir sorun var sanırım.
    yada odayı serin tutmam lazım ki bu da imkansız şuan için. klima zaten olmaz kuşlar için. vantilatör de pek serinletmez. ne yapsam bilemedim. şuan 27-28 derece civarında oda sıcaklığı. tabi nem de önemli bir faktör

7. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Geçmiş olsun. Odayı serinletmenin yollarına bakmak lazım.
    Pencere önüne dıştan bir örtü çekilebilir, tente gibi..

8. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    vinodin çamaşursuyuyla falan kafesleri ve malzemeleri temizle birde istersen

9. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    Yenleri temizlemek degilde yok edip yeni almaniz gerekir guve bozulan yemden kaynaklanir

10. tanmalvic

tanmalvic Member

Beğenileri:
    7
    eski yemleri atıp sıfır yem cuvalı açıp koydum. ertesi gün yine türediler ömer bey

11. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Güvelerden kurtulmak öyle kolay değil. Geçen sene mutfakta üremeye başladılar, kullanmadığım zirai ilaç kalmadı, yuva yaptıkları bir kaç elektronik aleti (fırın vs.) attım, gördüğüm yerde öldürdüm ama yine çoğalmaya devam ettiler, neyse havalar ısınınca kendiliğinden kayboldular umarım bir daha da çıkmazlar...Vanodinin ise işe yarayacağını zannetmem, yemlerden çıkan küçük siyah bitleri bile öldürmüyor, güve larvaları genellikle yüksek yerlere yuva yapıyor, oraları kontrol etmenizi tavsiye ederim...

12. tanmalvic

tanmalvic Member

Beğenileri:
    7
    teşekkürler kaan bey. köklü bir çözümü yok sanırım. varsa da kuşlara zarar verecek bir yöntem...

Sayfayı Paylaş