Karadeniz Pet

Üretimhanem Bit Var

• Konbuyu başlatan Halil50
  • Başlangıç tarihi
H

Halil50

Guest
Üretimhanem Bit Var Levent Abi

ÜretimHanemde Bit Var Kuslarım Kursakları Dolu Ölüyor Arkadaslar Bunun Sebebi Bitmi Degilmi Size Danısıyım Dedim . Ayrıca Hangi ilacı Tavsiye edersini ?? yardımcı Olun Lütfen :):)

Bunların Hepsi Öldü Levent Abi

Biyo Dust Toz Aldım 1 kg Usak'ta Oturuyorum abi Festivalde 25 tl ye aldım Herneyse :D
Suya karıstırıp tum kuslara ıslak biçimde sıktım ama etki gösterirmi blmem size danısyım dedim

elimdeki ilaçlar :

Vilmectin
biyodust tos (1 kg )
Diyazyme Verim artırıcı (1kg)
5 kg magnesia mama :D :D

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bit tespit ettiysen, özellikle tüylenmemiş yavruların kanını emerler. Ölür gider zavallı yavrucaklar.

Kuşları çıkart kafeslere komple ardap sprey sık. Yuvalık altlarına ve kafes tava altlarına biyodust pudra ekle.
Kuşların ense derilerine 2 günde bir 1er damla vilmectin damlat, 4 kez.

Hayırlısınla kurtulursun.

Koruyucu olarak biyodusta devam et, ayda bir kafese kuşların üstüne ardap sık.
senede 3-4 kez vilmectin damlatmaya devam.

Geçmiş olsun.

Son düzenleme:
Teşekkürler Levent Abi Fotoraf Atıcem şimdi 25 cift Kusdan 5 Yavru Alamaz Olduk

Sagol Kardeşim Hiç yavru Alamaz oldum Bu siteyi Kurandan Allah razı olsun ya

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:25 -->-> Daha önceki mesaj 23:05 --

Levent Abi Bakarmısın Rica etsem

Geçmiş olsun, en kısa sürede kurtulman dileğiyle

Kesin bitmi yoksa bir hastalık olmasın geçmiş olsun

Bit tespit ettiysen, özellikle tüylenmemiş yavruların kanını emerler. Ölür gider zavallı yavrucaklar.

Kuşları çıkart kafeslere komple ardap sprey sık. Yuvalık altlarına ve kafes tava altlarına biyodust pudra ekle.

Geçmiş olsun.

ben vilmectini direk sularına kattım çeşitli kişiler zarar vereceği görüşündeydi ama yaklaşık 2 hafta oldu gayet saglıklı kuşlarım :)

ben vilmectini direk sularına kattım çeşitli kişiler zarar vereceği görüşündeydi ama yaklaşık 2 hafta oldu gayet saglıklı kuşlarım :)

büyük hayvanlarda deri altına enjekte ediliyor. kuşların ensesine damlatınca oradan emiliyor. İçirme konusunu hiç duymamıştım. :)

Geçmiş olsun.

2 günde 1er damla damlatmak ne kadar doğru?

Ben insilün iğnesi ile minik bir damlayı ayda 1 damlatıyorum.

Hepinize Teşekkür ederim Bit Tespit edemedim Kusları Fazla ilgilenemiyorum Okul var Babam ögretmen annem memur olunca Bit nasıl bişi daha bilmiyorm bile Yavruların ölme nedeni bit deyilmi kursakları dolu ölüyolar ama mesala ölücek yavruyu diger kusların arasına attıgımda diger yavrularda ölüyor

1 litre suya 1 cc vilmectin karıştırıp sularına koyun bir gün kalsın. Yuva ve kafes tabanına bolfo öneririm

vilmectin suya katılmaz.Çünkü su da çözülmez.Kristalleşir kuşta birikir.Ayrıca en doğru kullanım enseye değil göğüs kemiğinin bittiği yerde yağlı tabakaya damlatılır.Ama size birşey söyleyeyim vilmectin hafif kalıyor bitlerde.Bymec kullanın çok daha yararlı ve yan etkisi hiç bir dönemde yok.Ayrıca bitlerde bu kadar seri ölüm olacağını sanmıyorum.Üretimhanenin gün içinde kaç derece oluyor ve sabaha karşı da bakman gerek.Mekan ısısı 16dan aşağı düşüyorsa tüysüz yavrular seri şekilde ölür.

Vilmectin 2.5 lt suda 1 ml olarak karıstırılır suluguna konulur. Yada kuşun bacagının dibine 1 damla seklınde kullanılabilir.

Geri