Karadeniz Pet

Üretme

• Konbuyu başlatan lodoslum
  • Başlangıç tarihi
L

lodoslum

Guest
Sevgili arkadaşlar 4 ay önce bir çift muhabbet kuşu aldım. Yolda gelirlerken arabayla 6-7 saatte gelebildiler doğal olarak strese girdiler. Dişi Kuş yuvalığa girmiyor korksa bile girmiyor. Yeni yeni Yuvalığın giriş kısmını kemirip kafasını içeriye sokuyor şöyle bir kontrol ediyor. Fakat kuşlarımı çiftleşirlerken de hiç görmedim. 4 ay alışmak için kısa bir süre mi ? Çok iyi yemlerle besliyorum sürekli mama vs takviyesi yapıyorum. Suları taze ortamları temiz. Mümkün oldğunca sakin tutmaya çalışıyorum ama hiç bir tepki alamıyorum . Sizce neleri yanlış yapabiliyor olabilirim. Ne olabilir bunun sebebi yoksa biraz daha sabretmem mi gerekir. Şimdiden teşekkkürler.

Kuşlardan daha önce yavru alındı. ben aldığımda 8 yumuta da kuluçkada idi sonra yola çıktılar. Strese girdiler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:25 -->-> Daha önceki mesaj 00:24 --

Kuşlarınız kaç aylık?
kuşlarım 1-2 yaşındalar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:26 -->-> Daha önceki mesaj 00:25 --

Aldığında kuşlar yavruysa henüz ergin olmadılar.
Kuşlar birbirlerini hiç beğenip eş tutmaya da bilirler. Ya da bu süre çok uzun da olabilir.
Allah kolaylık versin.
dediğim gibi levent hocam kuşlardan daha önce yavru alındı ben aldğımda da kuluçkada idi strese girdi ve çıktı kuluçkadan 4 ay geçti yaklaşık olarak hala bekliyorum en fazla kafasını sokuyor yuvalığa.