petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Üretme

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve lodoslum tarafından 31 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. lodoslum

lodoslum Guest

Sevgili arkadaşlar 4 ay önce bir çift muhabbet kuşu aldım. Yolda gelirlerken arabayla 6-7 saatte gelebildiler doğal olarak strese girdiler. Dişi Kuş yuvalığa girmiyor korksa bile girmiyor. Yeni yeni Yuvalığın giriş kısmını kemirip kafasını içeriye sokuyor şöyle bir kontrol ediyor. Fakat kuşlarımı çiftleşirlerken de hiç görmedim. 4 ay alışmak için kısa bir süre mi ? Çok iyi yemlerle besliyorum sürekli mama vs takviyesi yapıyorum. Suları taze ortamları temiz. Mümkün oldğunca sakin tutmaya çalışıyorum ama hiç bir tepki alamıyorum . Sizce neleri yanlış yapabiliyor olabilirim. Ne olabilir bunun sebebi yoksa biraz daha sabretmem mi gerekir. Şimdiden teşekkkürler.

2. halil dogan

Fotoyola sana daha yardimci oliyim

3. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Kuşlarınız kaç aylık?

4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    Aldığında kuşlar yavruysa henüz ergin olmadılar.
    Kuşlar birbirlerini hiç beğenip eş tutmaya da bilirler. Ya da bu süre çok uzun da olabilir.
    Allah kolaylık versin.

5. lodoslum

lodoslum Guest

Kuşlardan daha önce yavru alındı. ben aldığımda 8 yumuta da kuluçkada idi sonra yola çıktılar. Strese girdiler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:25 -->-> Daha önceki mesaj 00:24 --

kuşlarım 1-2 yaşındalar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:26 -->-> Daha önceki mesaj 00:25 --

dediğim gibi levent hocam kuşlardan daha önce yavru alındı ben aldğımda da kuluçkada idi strese girdi ve çıktı kuluçkadan 4 ay geçti yaklaşık olarak hala bekliyorum en fazla kafasını sokuyor yuvalığa.

Sayfayı Paylaş