Karadeniz Pet

usdatlar yardımınıza ihtiyacım var

• Konbuyu başlatan DEMİRTAŞ aosman
  • Başlangıç tarihi
D

DEMİRTAŞ aosman

Guest
dışı yuvaya giriyo ugraşıyo filan ama bi türlü çiftlesmediler ne yapmam gerek artik yumurta almak istiyorum salonda duruyo yerini filan mi degiştirmem lazim yardim ederseniz sevinirim

biraz sabır biraz şans gerek :)

Yerini degistrmeyin alcak biyerde duruyosa daha yuksege kaldirablrsnz yanliz. kuslar kendilerini daha guvende hissederler yuksekte.

Kendi hallerine bırak onlar yapacakları işi biliyorlar dişide hazırlı içinde zaten fazla sürmez yumurtlaması

siz sadece yelerini sularını altlarını değiştirin vitaminlerini koyun bekleyin onlar halledeceklerdir..sadece zaman ve sabır gerek..

salonda duruyo gunduz bide gece ses olmuyo yerini degstrmem gerekir mi

ben sunu söliyeyim kendimde aynı konudan şikayetciydim fakat sunu anladım evde veya onların yanında oldugun zaman kuşlar çiftleşmiyor kolay kolay zaten bir kere çiftleşse artık senin önünde bile çiftleşiyorlar . Hani herkes der ya sakin bir yere koy sessiz bir yere aynen o cok dogru söylüyorlar. Onların oldugu bölgede cok sık durma , çiftleşceklerse bile çiftleşmiyorlar. Sürekli yer değişme bir yerde sabit kalsın ve kusları kafesten dısarıya salmayın. Bırakın kendi hallerine yuvaya da girer cıkar ve çiftleşirlerde içine yem kabugu atın yuvanın , ben 8 aylık dişi kuşumun yanına 1,5 ay öncesi 1 yaşında bir erkek kuş aldım onlar eş tutmaları 1.5 2 hafta sürdü sonrasında yuvayla ilgisi oldu kusun fakat bir türlü ciftleşmiyor diyordum ve artık onları gözlemlemekten bıktım ve dısarı cıktım hiç ilgilenmedim kuşlarla sonra bir de baktım 1 - 2 hafta sonrasında geldi ilk yumurta ve suan 5 tane yumurtası var yumurtlamaya devam etmekte sadece sabır ve sessizlik rahatsız etmemek yeterli oluyor.

Son düzenleme:
Geri