Karadeniz Pet

Üst üste hapşırma ve kusuyormuş gibi yapma!!

Hayal Güç

Paylaşımcı Üye
İyi akşamlar arkadaşlar, yaklaşık 2-3 gündür kuşumda hapşırma var ve sonrasında kusacakmış gibi yapıyor, hiç bir şekilde cereyanda falan kalmadı 2 günde ne oldu anlamadım hatta ilk önce burnu tıkalı sandım ama sonra burun deliklerine dikkatli bakınca kapalı olmadığını gördüm. Dışkısı gayet normal, hareketsiz falanda değil ama dediğim gibi arada bir ardarda gelen hapşırma benzeri bir ses ve sonrasında kusma hareketi beni çok telaşlandırdı. Biliyorum şu an video koymadığım için çok anlatamamış olabilirim ama her an yapmadığı için videoya çekemiyorum yaptığını gördüğümde videoya çekip dışkısını paylaşıcam. önlem adına suluğuna 6 damla sirke koydum. Birde son olarak kendisini kaşırken değişik bir ses çıkarıyor daha önce hiç böyle olmamıştı. İnleme gibi garip bir ses..

Çok üzülüyorum iki gündür o haline geçer değil mi ilaçtan sonra?

Tahmin ettiğim hastalıksa geçer. Geçmezse yazın başka tedavi başlarız.

Hapın 1/6 sını yarım suluğa katarak 5 gün tedavi edeceksiniz.

Selçuk bey ben günü kurtarmak adına dün internette gördüğüm üzere sarımsaklı su yapmıştım. Bugün sabah Allahıma çok şükür hırıltısının, hapşırıklarının geçtiğini gördüm. Bunu 5 gün devam ettirin diyorlar, bende devam edeyim mi? Yoksa bugün yine her ihtimale karşı ilacı alayım mı? Bir ara fotoğrafını ve dışkısını çekip atıcam..

Selçuk bey kuşum şu an iyi çok şükür videoda denk geldiği de iyi oldu benim adıma, başını aşağı yukarı sallama hareketini çok yapıyor. Sebebi nedir?
@Selçuk YÜKSEL

Son düzenleme:
Son videoda durumu iyi gibi oyun olsun diye başını öyle yapıyor olabilir ben sorun göremedim sarımsaklı su antibiyotiktir faydası olmuştur Selçuk hocanın bahsettiği ilaçlar da enfeksiyon tedavisinde kullanılır zaten kısacası ben ilaç tedavisi taraftarıyım ama gözlemlenebilir şimdilik daha sonra tedaviye başlanabilir

Son videoda durumu iyi gibi oyun olsun diye başını öyle yapıyor olabilir ben sorun göremedim sarımsaklı su antibiyotiktir faydası olmuştur Selçuk hocanın bahsettiği ilaçlar da enfeksiyon tedavisinde kullanılır zaten kısacası ben ilaç tedavisi taraftarıyım ama gözlemlenebilir şimdilik daha sonra tedaviye başlanabilir
Haklısınız, gözlemlemekte fayda var. Şu an sizce devam etmeli miyim sarımsaklı suya 4 gün daha, yoksa bırakayım mı?

Haklısınız, gözlemlemekte fayda var. Şu an sizce devam etmeli miyim sarımsaklı suya 4 gün daha, yoksa bırakayım mı?
Ben kullandığım dönemde 3 gün veriyorum 5 gün insanlar için tavsiye edilir genelde

Ben kullandığım dönemde 3 gün veriyorum 5 gün insanlar için tavsiye edilir genelde
Tamam iki gün daha devam edeyim o zaman, sorun olmazsa bitireyim, devam ederse Selçuk beyin dediği ilaçlardan birini temin edeyim. Teşekkür ederim yardımınız için..

Selçuk Bey videosunu paylaştım gördünüz mü bilmiyorum ama bugün düne göre çok daha iyi tamamen düzeldi diyebilirim. Yarın sarımsaklı su yapmayı da düşünmüyorum aynı zamanda tüyde olduğu için onun yerine b vitamini takviyesi uygulayacağım..

Geri