petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

usta yetiştirici arkadaşların dikkkatine

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Burak BİLGİN tarafından 23 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. Burak BİLGİN

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar 15 çift kuşum var 4 salmada pire tespit ettim en etkili ilaçlama yöntemi nasıl ve etkili bi ilaç ismi varmı teşekkürler...

2. dante25

dante25 Member

Beğenileri:
    0
    Ardap sprey alip kullan

Tapatalk ile iphone dan gönderildi.

3. Burak BİLGİN

Beğenileri:
    0
    ardap spreyi nerde bulabilirim

4. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    ardap+ vilmectin ıksını bırden kullanmalısın sardıysa her tarafı

5. speedy_one

speedy_one Member

Beğenileri:
    0
    Benim uyguladığım yöntem çok zahmetli ama kesin çözüm. Çok çaresiz kaldığınızda yapabileceğiniz birşey. Sıcak su dolu bir kovaya 1 bardak çamaşır suyu,1 bardak sirke,yarım bardak vanodin hazırladım. Kafesleri komple bozup içindeki eşyalarla beraber kovaya doldurup yarım saat beklettim. Sonra durulayıp kurumaya bıraktım. Tekrar kurup kuşları içine koyduktan sonra 300 cc suya 0.5 cc biyotoks daldırma çözeltisi hazırladım. 3 gün boyunca geceleri ışıkları açıp bu solüsyonu kuşlar kafesin içindeyken püskürttüm. 1 hafta veya 10 gün sonra tekrar püskürttüm. Allah'a çok şükür bir daha bit pire görmedim.
    Vilmectini unutmuşum, + olarak vilmectin uygulaması.

#5 speedy_one, 24 Nisan 2014
    Son düzenleme: 24 Nisan 2014

Sayfayı Paylaş