petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

üstadlar bakarmısınız bi :)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Yusuf MUNGAN tarafından 9 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. Yusuf MUNGAN

Yusuf MUNGAN New Member

Beğenileri:
    0
    üstadlar benim iki tane kuşum var ama ikisde bana daha alışmadı yani biri dişi biri erkek bunların bana alışması ne kadar sürer yani alışmadığı için korkuyorum odada salmaya . Lütfen görüşlerinizi bana söyleyin görüşleriniz benim için önemli :)

2. DarkredBlue61

Beğenileri:
    7
    İki Tane İse İmkansız Diyebiliriz Bence Tek Olsalar Neyse Irkları Ne?

3. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Evde 2 kuşu birden alıştırmak cok zor bir iş, umarım başarırsınız..

4. Esxi
    Gizli

Esxi Guest

Çiftler birbirleri ile kaynaşır sanada izlemek düşer :) Kendine alıştırmak eğitmek istiyorsan yavru bir muhabbet kuşu alıp kafeste tek beslemelisin.

5. Yusuf MUNGAN

Yusuf MUNGAN New Member

Beğenileri:
    0
    peki bi çözüm yolu yokmu bunun ben arkadaşsız kalmasın diye dişiye bi erkek aldım ne yapabilirz ?

6. Atılım BUKAĞIKIRAN

Beğenileri:
    1
    önce birini eğitip, kendine alıştırdıktan sonra 2. kuşu alsaydın.. 2. kuşta zamanla sana alışabilirdi..

7. Muammer KONUK

Muammer KONUK New Member

Beğenileri:
    0
    Alışmasına alışırlar ancak tek beslenen kuşlar gibi saldığınızda size gelmesini sürekli sizinle ilgilenmesini beklemeyin.
    Ben çift yapacağım kuşları da çifthanede alıştırıyorum amacım yemini suyunu değiştirirken yada yumurtalarına bakarken benden ürküp kaçmamaları, kaçarken yumurtalara yada yavrulara zarar vermemeleri için.
    Alışmaları da sadece tellerin arasından yada içeri elimi soktuğum zaman gelip elimle oynuyorlar o kadar. Çifthane kalabalık olunca bir iki dakika sonra sıkılıp uzaklaşıyorlar.

8. Atılım BUKAĞIKIRAN

Beğenileri:
    1
    aynen alıstıkları zaman yem su degistirirken kafese elimizi soktugumuzda saga sola carpınıp durmuyorlar en azından, degistirmemi bekliyor kuslar..

9. Muammer KONUK

Muammer KONUK New Member

Beğenileri:
    0
    Dişinin bir tanesi öyle alıştı ki yumurtaları alıp kontrol ettikten sonra geri koyarken elimden alıp altına çeker. Yuvadan yanlışlıkla düşen yavruyu yuvaya geri koyarken elime değilde yavruya vurur.

Sayfayı Paylaş