Karadeniz Pet

üstadlar bakarmısınız bi :)

Yusuf MUNGAN

Meraklı Üye
üstadlar benim iki tane kuşum var ama ikisde bana daha alışmadı yani biri dişi biri erkek bunların bana alışması ne kadar sürer yani alışmadığı için korkuyorum odada salmaya . Lütfen görüşlerinizi bana söyleyin görüşleriniz benim için önemli :)

İki Tane İse İmkansız Diyebiliriz Bence Tek Olsalar Neyse Irkları Ne?

Evde 2 kuşu birden alıştırmak cok zor bir iş, umarım başarırsınız..

Çiftler birbirleri ile kaynaşır sanada izlemek düşer :) Kendine alıştırmak eğitmek istiyorsan yavru bir muhabbet kuşu alıp kafeste tek beslemelisin.

peki bi çözüm yolu yokmu bunun ben arkadaşsız kalmasın diye dişiye bi erkek aldım ne yapabilirz ?

önce birini eğitip, kendine alıştırdıktan sonra 2. kuşu alsaydın.. 2. kuşta zamanla sana alışabilirdi..

Alışmasına alışırlar ancak tek beslenen kuşlar gibi saldığınızda size gelmesini sürekli sizinle ilgilenmesini beklemeyin.
Ben çift yapacağım kuşları da çifthanede alıştırıyorum amacım yemini suyunu değiştirirken yada yumurtalarına bakarken benden ürküp kaçmamaları, kaçarken yumurtalara yada yavrulara zarar vermemeleri için.
Alışmaları da sadece tellerin arasından yada içeri elimi soktuğum zaman gelip elimle oynuyorlar o kadar. Çifthane kalabalık olunca bir iki dakika sonra sıkılıp uzaklaşıyorlar.

Alışmasına alışırlar ancak tek beslenen kuşlar gibi saldığınızda size gelmesini sürekli sizinle ilgilenmesini beklemeyin.
Ben çift yapacağım kuşları da çifthanede alıştırıyorum amacım yemini suyunu değiştirirken yada yumurtalarına bakarken benden ürküp kaçmamaları, kaçarken yumurtalara yada yavrulara zarar vermemeleri için.
Alışmaları da sadece tellerin arasından yada içeri elimi soktuğum zaman gelip elimle oynuyorlar o kadar. Çifthane kalabalık olunca bir iki dakika sonra sıkılıp uzaklaşıyorlar.

aynen alıstıkları zaman yem su degistirirken kafese elimizi soktugumuzda saga sola carpınıp durmuyorlar en azından, degistirmemi bekliyor kuslar..

Dişinin bir tanesi öyle alıştı ki yumurtaları alıp kontrol ettikten sonra geri koyarken elimden alıp altına çeker. Yuvadan yanlışlıkla düşen yavruyu yuvaya geri koyarken elime değilde yavruya vurur.

Geri