Karadeniz Pet

Ustalar dişimin yaşını bilmiyorum : (

• Konbuyu başlatan HAKAN İNCLİK
  • Başlangıç tarihi
H

HAKAN İNCLİK

Guest
BUGÜN 1 YAŞINDA VE ERKEK OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜM MUHABBET KUŞUMA BİR DİŞİ ALDIM.FAKAT DİŞİ BENİM KUŞA GÖRE AŞIRI İRİ YAŞ OLARAKMI BÜYÜK YOKSA CİNSİMİ FARKLI BİLMİYORUM YENİYİM LÜTFEN YARDIMCI OLUN.

SORMAK İSTEDİKLERİM.

1-KUŞLARIMIN YAŞLARI ?
2-CİNSİYETLERİ ?
3-ÇİFLEŞME VE YAVRU ALABİLMEM İÇİN YAPMAM GEREKENLER ?

ARKADAŞLAR ÇOK ARAŞTIRDIM AMA HEP PARÇA PARÇA BİLGİLER KAFAMDA YOPARLAYAMADIM.TECRÜBEM OLMADIĞI İÇİN YARDIM İSTİYORUM.LÜTFEN...

Moderatör tarafında düzenlendi:
2. ve 3. resimdeki kuş dişi ve bayağı kızışmış, ikiside 1 yaş civarı, Ama erkek olan henüz hazır değil... Biraz beklemen gerekibilir, Yeni mi aldın, eş tuttular mı bari?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:58 -->-> Daha önceki mesaj 03:56 --

Bu arada çiftleşmeleri için önce eş olmaları lazım, eş olduktan sonra işin sırrı sabır. Haftada 1-2 kez yumurta maması ver, yemleri taze olsun ve vitamin takviyesi yaparsan sonuç alırsın ama hemen olmaz.

KUŞLARIN İKİSİDE DİŞİ YEŞİL OLAN KIZIŞMAMIŞ MAVİ OLAN CERESİ KAHVERENGİ OLAN DİŞİ KIZIŞMIŞ DİŞİ . Yeşil olan kuşunuz 1.5 - 2 yaş arası mavi olan ise 1 - 1.5 yaş arası

Yeşil dişiyi değiştir mavi dişinin yanına 1 yaş üstü kızışmış erkek al

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:43 -->-> Daha önceki mesaj 09:42 --

2. ve 3. resimdeki kuş dişi ve bayağı kızışmış, ikiside 1 yaş civarı, Ama erkek olan henüz hazır değil... Biraz beklemen gerekibilir, Yeni mi aldın, eş tuttular mı bari?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:58 -->-> Daha önceki mesaj 03:56 --

Bu arada çiftleşmeleri için önce eş olmaları lazım, eş olduktan sonra işin sırrı sabır. Haftada 1-2 kez yumurta maması ver, yemleri taze olsun ve vitamin takviyesi yaparsan sonuç alırsın ama hemen olmaz.

Burada erkek kuş yok , erkek olan hazır değil demişsiniz yanlış bilgi kuşların ikiside dişi.

2. Ve 3. Resimdeki kuş dişi ve bayağı kızışmış, ikiside 1 yaş civarı, ama erkek olan henüz hazır değil... Biraz beklemen gerekibilir, yeni mi aldın, eş tuttular mı bari?

[sıze=1]-- muhabbetkusu.com.tr; flood engellendi -->-> yeni yazılan mesaj 03:58 -->-> daha önceki mesaj 03:56 --[/sıze]

bu arada çiftleşmeleri için önce eş olmaları lazım, eş olduktan sonra işin sırrı sabır. Haftada 1-2 kez yumurta maması ver, yemleri taze olsun ve vitamin takviyesi yaparsan sonuç alırsın ama hemen olmaz.

dişiyi dün aldım.eş tutmadılar daha bekliyorum.yeşil kuş diğerinin üstüne çıkmaya çalıştı ilk tanıştıklarında.birde kafasını sallayıp ötüyor.dişimi erkekmi anlamadım daha net bi foto gerekirse çekebilirim yardımcı olun lütfen...yeşil kuşumu çok seviyorum ve değiştirmek istemem.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:40 -->-> Daha önceki mesaj 12:08 --

dişiyi dün aldım.eş tutmadılar daha bekliyorum.yeşil kuş diğerinin üstüne çıkmaya çalıştı ilk tanıştıklarında.birde kafasını sallayıp ötüyor.dişimi erkekmi anlamadım daha net bi foto gerekirse çekebilirim yardımcı olun lütfen...yeşil kuşumu çok seviyorum ve değiştirmek istemem.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:40 -->-> Daha önceki mesaj 12:08 --

Tamam şimdiki resimde belli olmus kuş erkek . Dediğiniz gibi kafa sallıyorsa uzun ötüşleri var ise erkek.

Tamam şimdiki resimde belli olmus kuş erkek . Dediğiniz gibi kafa sallıyorsa uzun ötüşleri var ise erkek.

çok teşekkür ederim cenk bey.
dişi daha iri duruyor ırk farkından dolayı sanırım eş tutarlamı acaba erkek uzak duruyor biraz?

çok teşekkür ederim cenk bey.
dişi daha iri duruyor ırk farkından dolayı sanırım eş tutarlamı acaba erkek uzak duruyor biraz?

Dişi kuşlar eş seçicidirler her kuşla eş olacak diye birşey yoktur. Yanlız siz dişiyi daha dün aldığınızı sölüyorsunuz aradan 1 - 1.5 ay geçmesi lazım daha ortama alışması lazım 15 gün sürer ortama alışması tamamiyle. Onun için bekliyeceksiniz hemen eş tutmazlar şuan o dişi kuş yabancılık çekiyordur. Birbirlerine alıştıklarında eş tutacaklardır bunun içinde zaman lazım.

Son düzenleme:
Dişi kuşlar eş seçicidirler her kuşla eş olacak diye birşey yoktur. Yanlız siz dişiyi daha dün aldığınızı sölüyorsunuz aradan 1 - 1.5 ay geçmesi lazım daha ortama alışması lazım 15 gün sürer ortama alışması tamamiyle. Onun için bekliyeceksiniz hemen eş tutmazlar şuan o dişi kuş yabancılık çekiyordur. Birbirlerine alıştıklarında eş tutacaklardır bunun içinde zaman lazım.

teşekkür ederim cenk bey.

İlk resim yanıltıcı dursada kuş erkek, Dediğin gibi ikinci resimde daha net belli olmuş. Yeni çiftlere her zaman süre verilmeli, biraz bekle ve gözlemle bakalım. Şiddetli geçimsizlik yoksa, gerisi sabır ve sevgi işi. :)

İlk resim yanıltıcı dursada kuş erkek, Dediğin gibi ikinci resimde daha net belli olmuş. Yeni çiftlere her zaman süre verilmeli, biraz bekle ve gözlemle bakalım. Şiddetli geçimsizlik yoksa, gerisi sabır ve sevgi işi. :)

Kafesleri açık dışardalar şimdi.Dişi nereye erkek oraya uzak duruyolar ama erkek yaklaşmaya çalışıyo kavga falan ettiklerini görmedim daha.Dün erkek ilk başta kıskandı biraz ama iyiler şimdi.

Kafesleri açık dışardalar şimdi.Dişi nereye erkek oraya uzak duruyolar ama erkek yaklaşmaya çalışıyo kavga falan ettiklerini görmedim daha.Dün erkek ilk başta kıskandı biraz ama iyiler şimdi.
Eşe atılan kuşları salmayın.Dişinin rengi güzel,kızışmışta ama Erkek henüz çiftleşecek yaşta değil.

eşe atılan kuşları salmayın.dişinin rengi güzel,kızışmışta ama erkek henüz çiftleşecek yaşta değil.

erkek 10 aydır bende en az 1 yaşında olduğunu düşünüyorum ama bilemem bi arkadaşımızda 1.5 2 yaşında demişti ama...

2 yaşında olduğunu zannetmiyorum.En fazla 1 yaşında gibi duruyor.

Anladım eş tutsunlarda ben beklerim sıkıntı değil.teşekkür ederim yorumlarınız için.

erkek 10 aydır bende en az 1 yaşında olduğunu düşünüyorum ama bilemem bi arkadaşımızda 1.5 2 yaşında demişti ama...

Siz benim bilgilere güvenin kuşunuzun yaşla problemi yok ikside çiftleşecek birbirlerine kur yapabilecek bir çift olacak. 1.5 2 yaş arasında ben dedim . Herşeyi zamana bırakın kafesten salmayın 15 gün sabit bir yerde kalsın çok fazla yer değiştirmeyin odayı tanısın , erkeğe de alışsın . Kafesten salmadığınız sürece , rahatsız etmediğniz sürece onlar eş tutacaklardır . Sadece 2 - 3 ay kadar sürebilir .

Son düzenleme:
siz benim bilgilere güvenin kuşunuzun yaşla problemi yok ikside çiftleşecek birbirlerine kur yapabilecek bir çift olacak. 1.5 2 yaş arasında ben dedim aynen de öyle diyorum. Herşeyi zamana bırakın kafesten salmayın 15 gün sabit bir yerde kalsın çok fazla yer değiştirmeyin odayı tanısın , erkeğe de alışsın . Kafesten salmadığınız sürece , rahatsız etmediğniz sürece onlar eş tutacaklardır .

bu yaş olayı biraz karışık gibi sanki.sonuç itibariyle kuşlar eş tutabilecek kuşlar mı onu merak ediyorumerkek dişiye göre ufak duruyo ebat olarak ırk farkı var sanırım .bu sorun teşkil eder mi?

bu yaş olayı biraz karışık gibi sanki.sonuç itibariyle kuşlar eş tutabilecek kuşlar mı onu merak ediyorumerkek dişiye göre ufak duruyo ebat olarak ırk farkı var sanırım .bu sorun teşkil eder mi?

Hiç bir şekilde rahatsız etmeyin bu kuşlar eş tutacak , sadece biraz zaman lazım . Sessiz sakin bir ortama koyun yemini suyunu değiştirin mama takviyesi yapın . Vitamini verin ortamı temiz olmalı dışarı salmayın eş tutuncaya kadar zaten birbirlerini kasımaya ve öpmeye başladıklarında eş tuttuğunu anlarsınız. Yanlız bu zaman yani eş tutmaları en az 1.5 ay en fazla 3 ay sürebilir.

Son düzenleme:
hiç bir şekilde rahatsız etmeyin bu kuşlar eş tutacak , sadece biraz zaman lazım . Sessiz sakin bir ortama koyun yemini suyunu değiştirin mama takviyesi yapın . Vitamini verin ortamı temiz olmalı dışarı salmayın eş tutuncaya kadar zaten birbirlerini kasımaya ve öpmeye başladıklarında eş tuttuğunu anlarsınız. Yanlız bu zaman yani eş tutmaları en az 1.5 ay en fazla 3 ay sürebilir.

verdiğiniz bilgilerle içimi rahatlattınız teşekkürler Cenk bey.

Erkek çok fena kur yapıo öpüşüolar galiba yemde kusuyo dişiye olcak galiba bişeyler daha 3. gün :)