Karadeniz Pet

ustalar kuşuma eş aldım yorumlar :)

• Konbuyu başlatan Ali KOÇ
  • Başlangıç tarihi
A

Ali KOÇ

Guest
merhabalar arkadaşlar bugün 2,5 aydır erkek sandığımız kuşumuzun dişi olduğunu öğrenmem itibariyle eş aldım. Eşini sevdi ancak erkek ürkek duruyor birde dişi ayak atıyor tam tersi olması lazım değil miydi ? yavrularımız ne zaman olur sizce ?

hayırlı olsun dişi kuş,

dişi kuş çiftleşmek istiyor sanırm da gelir gelmez eş tutarlarmı bilmiyorum. senin erkek kuş kaç aylık ki ?

Arkadaşım hemen çiftleşecek de hemen yumurtlayacak da yumurtalarda sorun çıkmayacakda (yumurtayı kırma , yumurtanın boş çıkması vs vs) bunlar çok uzun bir süreç .

Yani hemen aldın eş tuttular diye hemen çiftleşip yumurtlamasını bekleme .

(Not : Her şey çok hızlı olsa bile en az 3 ayını alır .)

dişi bendeydi kardeşim 6 aylık kadar :) erkek kuş ise bugün alındı daha oda 8-9 aylık dediler ustalar daha iyi bilir elbet

erkek kuş sanki o kadar yok gibi geldi bana.

Dişiye bak hele, maşallah :) Bu dişi benim bademşkomda olacaktı :)

erkek kuş 6-7 aylık dişi erkeği kabullenmiş görünüyor erkek 15-20 güne ortama alışır çiftleşmeleri onlara kalmış :)

Dişiye bak hele, maşallah :) Bu dişi benim bademşkomda olacaktı :)

teşekkürler bademşkoya selamlar umarım böyle bir dişisi olur :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:41 -->-> Daha önceki mesaj 22:38 --

erkek kuş 6-7 aylık dişi erkeği kabullenmiş görünüyor erkek 15-20 güne ortama alışır çiftleşmeleri onlara kalmış :)

dişiye hangi erkeği attıysam saldırdı bugün kızışgın mı diyecem ama hiç kahverengilik görmedim bugüne kadar . orası öyle tabi bilal hocam nasip bakalım :)

teşekkürler bademşkoya selamlar umarım böyle bir dişisi olur :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:41 -->-> Daha önceki mesaj 22:38 --

dişiye hangi erkeği attıysam saldırdı bugün kızışgın mı diyecem ama hiç kahverengilik görmedim bugüne kadar . orası öyle tabi bilal hocam nasip bakalım :)

ben cere rengi olayına pek takılmıyorum 2 tane ceresi mavili beyazlı dişim var birisi yavru büyütüyor diğeri bugun yumurtladı ceresi koyukahverengi dişim var 2 aydır tık yok :)

benim kuşta seninki gibi galiba altlarda çok az bi açık mavi renk var üstler burun delikleri falan hep bembeyaz oldu hocam iki ay önce biraz daha mavimsi gibiydi erkek diye seviyorduk :)

hayırlı olsun :) dişi baya sevmiş gibi erkek biraz ürkek 7-8 aylık var en az

Geri