Karadeniz Pet

Ustalar yardımcı olabilir mi ?

akylozan

Meraklı Üye
Merhabalar
2 3 gündür aldığım kuşun sorununu araştırıyorum elle tutulur bir biçimde çözüm bulamadım kuşumu veri vermekte istemiyorum sizce kanadında ki sorun nedir biraz havada ve birincil kanat tüyleri eksik gibi nasıl düzelebilir yardımcı olursanız sevinirim

WkgvrY.jpg
[/url][/IMG]
rM6kmm.jpg
[/url][/IMG]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:56 -->-> Daha önceki mesaj 14:04 --

Acill Yardımmmm
Pk0nW6.jpg
[/url][/IMG]
8ZMPRA.jpg
[/url][/IMG]

Son düzenleme:
Aldığım yer de bir kanı koyamıyor onlarda toplu şekilde kuş aldıkları için arada kaynamış bende rengini çok beğendiğim için aldım düzelme şansı varmıdır başına gelenler yardımcı olsa sorun çözülebilir

Yasamasinda bir sıkıntı var mı Hayır telek eksikliği olabilir niyetiniz yavru almaksa yavru alınacak derecede sağlıklı

Şöyle bir şey okudum o yüzden tereddütlüyüm bu kanadında fransız tüyü sorunu var ise olacak yavrularına o virüs geçiyormuş yavrularıda otomatik olarak fransız tüy hastalığı oluyormuş artı olarakta iyileşsin dişiyle beraber uçsunlar istiyorum inşallah bir çözüm bulunur iyi olur birrazdan kanadını çekip atacağım

kuşun tüyleri tam yani frenc molt la uzaktan yakından alakası yok.
buyuk olasılıkla doğuştan kaynaklı bir sorun diye düşünüyorum.
kuş buyuk ıhtımallede ucabılıyordur.bu şekildede çiftlesmesı ıcın bır engel değil.gayet rahat yavru alabilirsiniz.
sıkıntı yapmayın dedıgım gıbı dogustan kaynaklı bır sorun gibi.
keyıflı hobıler

Uçamıyor uçsa zaten sorun yok alıyosun 2 adım uçuyor düşüyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:58 -->-> Daha önceki mesaj 21:57 --

İncinmiş olabilir diye de internette okudum incinmeye Bi ilaç biliyor Musunuz incinme olabilir mi

Uçamıyor uçsa zaten sorun yok alıyosun 2 adım uçuyor düşüyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:58 -->-> Daha önceki mesaj 21:57 --

İncinmiş olabilir diye de internette okudum incinmeye Bi ilaç biliyor Musunuz incinme olabilir mi
işaret parmagından dolayı en uzun kanat tuylerı pek gorunmuyor.ıkı kanadı acıp uzunluklarına bakın.sakat olan kanatta en uctakı tuyler eksıkse ucmakta zorlanır.
incinme olacagını sanmıyorum.kusu elınıze alıp kanadını acmıssınız resımde.ıncılmıs eklemlerde agrı sancı olur elınızle kanadını actıgınızda bu acısını anlardınız dıye dusunuyrm.
ucamamasının nedenı ya en uctaki tuylerı dokulmus yada kanat gerıde durdugundan görevini tam yapamıyor.normal olarak acıp kapatamıyor.hala aynı görüsteyım dogustan kaynaklı bır sorun dıye dusunuyrm.
kusu sık sık serbest bırakıp kanatlarının zamanla acılmasını bekleyin.suan için yapılacak pekte bırsey yok gıbı duruyor

Tmam ara sıra salıp uçmasını sağlayacağım maşallah çok uysal hayvan kanatları tam geldiğin de bakalım güzel uçabilecek mi kanat tüyleri bnada eksik geliyor inşallah gelir ve düzelir kanat yapısı

Kanatları kısa diye mi uçamıyor diyosun hocam

Son düzenleme:
Geri