Karadeniz Pet

Ustalardan fikir istiyorum

Erti

Meraklı Üye
Yerli veya çek cinsi muhabbetler ile mi daha iyi para kazanılıyor yoksa daha iri olan İngiliz veya Show jumbo cinsi muhabbetlerle mi ustalar ? Gerçekten merak ettiğim bir soru , yanıtlarsanız sevinirim

Show ve Jumbolar daha çok para kazandırıyor çünkü yerliyle masrafları aynı ve pahalı onun için

Show veya jumbo gibi kuşlar diğer ırklara göre daha pahalıdır ama buna karşın üretimleri daha zordur. Pahalı oldukları için de satılması diğerlerine nazaran daha zor olabiliyor.

Show tabiki ama hem uretim Zor hem de yuksek meblalar oldugu Icin Agir satis gorulmektedir

show mutlak . Yalnız tecrübe ve yatırım isteyen bi iştir yerli bi kuşu üretip verim almak la show jumbo kuşu üretmek bir değildir ustalık ve tecrübe isteyen bi durum. eyer yeni başlamayı düşünüyorsan ilk başta bu işi para olarak değil hobi olarak yerli kuşlardan başlamanı tavsiye ederim mutlaka... dışardan gözüktüğü kadar kolay iş değil üretmek

3-4 yıldır uğraşıyorum ama hobi amaçlıydı , kendime göre biraz tecrübe edindim ve daha fazla üretime geçip en azından kazandığım ufak çaplı parayı yine kuşların temizliğidir vitaminidir veya daha başka ihtiyaçlarına harcamak istemem . Çok iyi para kazanmak için çok fazla kuşunuzun olması lazım zaten

Geri