petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

ustalardan tavsiye istiyorum yuvalık temizmi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ılhan gürol tarafından 20 Şubat 2016 başlatılmıştır.

1. ılhan gürol

Beğenileri:
    2
    kuşları geçen c.tesi aldım 6 tane yumurta vardı yuvalıkla aldığım için sanırım dişi yattı yumurtalara ilk salı çıktı 2. çarşamba 3ve 4 perşembe cuma ve bugün çıkan yok aldığım yer yumurta tarihi falan yazmamış yani ne sıra belli ne gün 2 tane görüldüğü gibi öylece duruyo kuşlar bana alışkın olmadığı için yuvalığa bakınca kızıyolar ama yuvalık çok pis bunun yavrulara ne zararı var birazda olsa talaş atayımmı yuvalığa sanırım temizleme biraz zor zaten yer değiştirdiler bide iyice kızdırırsak kötü sonuçlar olabilir videoya bakıp ters giden bi şeyler varmı yada yapmam gerekenleri yazarsanız sevinirim daha ilk kez yavru aldığım için acemiyim

https://youtu.be/LgTxgbqZ_Ak

2. SULEYMAN BORUCU

Beğenileri:
    0
    Ustadlar daha iyi bilir ama bence yer degistirken yumurta soğudu ise boş çıkabilir bence yarına kadar bekle sonra kendin kır büyük ihtimalle boştur yumurta

3. ılhan gürol

Beğenileri:
    2
    değiştirme yok direk yuvalıkl aldım benim kafesime taktım dişi yuvalıktan çıkmadı hiç içindeydi yuvalığın pismi içerisi bişey yapmam gerekiyomu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:18 -->-> Daha önceki mesaj 16:28 --

yuvaya talaş falan koymam gerekirmi yavruların durumu normalmi sizce

4. SULEYMAN BORUCU

Beğenileri:
    0
    Temizlemeye kalkarsan bakmaz bende yeri de yuvalik değişmese de kafes değişti ise garipser bu sefer hiç bakmaz trmizlemen şuan doğru bi işlev olmaz

5. ılhan gürol

Beğenileri:
    2
    günde 1 kere bakıyorum bugün video çektim çok kızdı erkek bakmamammı lazım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:04 -->-> Daha önceki mesaj 20:45 --

yavrular nasıl sizce en büyüğü 5 günlük

6. SULEYMAN BORUCU

Beğenileri:
    0
    Tavsiyem bence dokunma pisliği için bisey yapamazsın bu saatten sonra yawrulara dokunma kızıp bakmazsalar yazık olur o yüzden bırak kendi hallerine anne baba yuvadan çıktığında bak onlar yuvada iken ilisme ki yazık olmasın

7. ılhan gürol

Beğenileri:
    2
    yavrular en büyüğü 5 günlük herşey normami duruyo yumurta çıkmazsa alayımmı 3-4 gün sonra stresini azaltacak yavrularada iyi gelebilecek bi ilaç varmı sularına katabileceğim ikiside yuvada duruyolar ezilmesin yavrular

8. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
    Yuvalık içindeki folluklardan alırsan bi tane yedek işin çok kolaylaşır. 1-2lira birşey zaten.
    Kuşu kafese doğru kışalarsın. Çıkınca hemen folluğu çıkartıp önceden hazırlayacağın yedek folluk içine yumurta ve yavruları aktarıp folluğu yuvalığa koyarsın.
    Yeni alacağın folluk içine 1-2 avuç hamster talaşı koyabilirsin. Talaşı çukur bölümü 0,5-1,0cm kaplayacak, kenarlara taşacak şekilde koyarsan iyi olur. 3-5 günde bir bu şekilde temizlik yaparsın. Yavrular büyüdükçe talaş miktarını az az arttırısın.

9. ılhan gürol

Beğenileri:
    2
    teşekkürler

Sayfayı Paylaş