Karadeniz Pet

ustalardan yardım

Aytaç Kocaoğlu

Meraklı Üye
arkadaşlar 2 çift muhabbetim var bir çiftin 3 yavrsunu var 2 sini bugün aldım ayırdım birini ise yani mavili olan ayırmıştım ama baktım o hala kafes altında tek duruyor birkaç gün daha geçsin diye tekrar annesinin yanına koydum ama annesi daha yavruları almadan tekrar yumurtladı birinci sorum yavru yada anne yavru olduğu için yumurtaya zarar verirmi.ikinci konu ise mavi ve sarı çiftim 3 yane yumurtladı fakat yumurtalardan bugün bi baktım eser yok yemişler ne yapmalıyım daha ilk kuluçkası şimdiden cevaplar için teşekkürler.resimlerde eski dolabdan yaptığım yeni el emeği kafesimde var.
rd7rPM.jpg
[/url][/IMG]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:58 -->-> Daha önceki mesaj 19:44 --

Yokmu cevap verecek kimse.

yavru yuvaya girmeye zorlarsa anne yumurtayı koruma içgüdüsü ile yavruya zarar verebilir veya hiçbişeyde yapmayabilir kuşunuzun karakteriile alakalı bir durum.yavru olan kuşudiğer yavruların yanına koyun riske girmeyin kendi kendine öğrenir yem yemeyi.diğer çiftteki yumurtaları anne meraktn krmış olabilir ilk kuluçkada öyle problemler olur hiç ellemeyin yuvaya müdahele etmeyin kendi haline ırakın 2. kuluçkada düzelecektir.

Tahminim bir iki tane daha yumurta yapar o yumurtalari kirmadan alip diger ciftin altina koysam nasil olur o guzel yavru bakiyor

Geri