Karadeniz Pet

üstteki yerlimi pakistanmı

• Konbuyu başlatan Duranettin ERAYDIN
  • Başlangıç tarihi
Arkadaşlar şöyle bir durumda var , yerli diye alınan kuşların çoğunluğuda yurt dışından geliyor.Ben çok gördüm 1 kolinin içerisine 100 tane kuşu tepeleme koyulup gönderdiklerini..Durum içler acısı oluyor ama malesef bu gibi durumlar oluyor.

Kuş yerli yada pakistan olarak ayırmaya gerek yok bence , eğerki sağlıklı ise onlarda can taşıyor ve iyi bakıldıklarında hiçbir sorun çıkaracaklarını sanmıyorum.Sadece üretimde sıkıntı olabilir.

Biraz daha toparlansın yanına yerli belki yeşil sarı bir eş düşünüyorum.Yalnız olmuyor zaten diğer kuşlarıda duyuyor konuşması imkansız ele alışmasıda kafes içinde dışında alimi uzatmazsam öpebiliyorum mesela ama yakalamak zor.
Onlarda can evet bir tane siyah maskeli cennet aklımda kaldı aylardır hasta diye almamıştım salla başta korkmuştum keşke alsam iyileştirseydim.
Dİşi mubişim geldiğinde hastaydı şimdi tosun gibi maşallah.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bence bir üretici veya tanıdığın güvenilir bir petshopla görüş, kuş eşini kendi seçsin, bir kafese beğendiğin dişileri at, senin kuşu içine atıp en çok hangisi ile anlaşırsa onu alırsın...

Bence bir üretici veya tanıdığın güvenilir bir petshopla görüş, kuş eşini kendi seçsin, bir kafese beğendiğin dişileri at, senin kuşu içine atıp en çok hangisi ile anlaşırsa onu alırsın...

Öyle yapacam yaşını doldurmasını biraz gelişmesini yada kızışmasını beklemelimiyim.

Kuş biraz kendini toparlasın, mama takviyesi yap, kuş sürekli ötmeye başladığı zaman artık eş alabilirsin...

sarı kafa ufaklık harika ya.. maşallah...