Karadeniz Pet

üşütme

huseyin.celebi

Yeni Üye
merhabalar forumda konu var mı yok mu araştırmadım çok telaşlıyım bu arada ,
muhabbet kuşu almıştım 2 ay önce bişeyi yoktu gayet neşeli uçuyo parmağıma konuyodu falan dün yaptığı tek şey tüylerini kabartıp kafasını kanatlarının arasına alıp yatmak oldu bende uykusu vardır diye ellemedim akşama kadar bu durum devam edince, internetten biraz baktım bir damla bal koydum ağzına bide kafesi kapının yanındaydı kaloriferin yakınına koydum şimdi biraz kendine geldi yem yiyo su içiyo ötüyo falan ama kuşu aldığım petshopa gittim balın verdiği enerjiyle öyle olmuştur hala hastadır o dedi bana "apex axtım" diye bir ilaç verdi suyuna 6-7 damla damlat düzelene kadar hergün böyle yap dedi günlük suyu değiştir dedi. ne yapmam lazım ilacı vereyimmi ilaçla ilgili internetten biraz baktımda hangi hastalıklarda tedavi için kullanılır nasıl kullanılır yazmamışlar ondan dolayı buradan bilgisi olan varsa bi danışayım dedim asıl konuyu açma sebebim ilacı sormak.

Hemen kimyasala başvurmak yanlış . Kuşa neden bal verdiniz mevsimsel tüy döküm zamanı olabilir o yüzden keyifsizleşmiş olabilir. Ceyranda kalmış olabilir ihsal başlangıcı olabilir .

Tüydeyse şuanki keyifsizliği normal lakin ceyranda kalmış ise veya ihsal olmuş ise önlem almak gerekir.

3-4 gün üst üste marul vermiştim acaba onlar ishal yapmış olabilir mi birde geçen akşam yem yedi sonra yukarı tahtasına çıkıp kafasını salladı salladı hep yem döküldü yem mi dokundu çok korktum ölücek diye

Açık yem veriyorsanız ondan olabilir kalamar kemiği kum ve gaga taşı da koyun kafese. Kafesinizi de peteğe yakın tutmauyın o daha zararlı oda da normal sıcaklıkta kalsın marul ishal eder hele bu mevsimdeki marulların da hiç faydası yok kanarya yemi de koyun bir yemliğe

Açık yem veriyorsanız ondan olabilir kalamar kemiği kum ve gaga taşı da koyun kafese. Kafesinizi de peteğe yakın tutmauyın o daha zararlı oda da normal sıcaklıkta kalsın marul ishal eder hele bu mevsimdeki marulların da hiç faydası yok kanarya yemi de koyun bir yemliğe

gaga taşı var pek ilgilendiğini görmedim ama :) rüzgar almayan bir yere koyacağım kafesi marul vermeyi kesicem yem olarak meyveli 500 gr lık bi yem almıştım bide hafta 1-2 kerede ballı stick veriyorum 3 yemlik var 1inde beyaz kum var 2 sinde meyveli yem var bide dediğiniz kalamar kemiği alayım bu akşam teşekkür ederim hocam

ballı stick ballı kraker mise onu da kesin vermeyin

Geri