Karadeniz Pet

Uyarı. Acı Tecrübe...

emreborucu

Yeni Üye
arkadaşlar geçen hafta aranıza katıldım ve forumda ilk olarak açtıgım konuda yavru bir muhabbet kuşu aldıgımı söyleyerek ırkı ve cinsi hakkında fikir alışverişinde bulunmuştuk. bu konu ile yaşadıgım acı tecrübeyi paylaşmak istedim.
Aldıgım muhabbet kuşumun aslında yerli olmadıgını suriyeden ülkemize sokulan kaçak ve hastalıklı kuşlardan oldugunu öğrendim. hatta resimdede grmüş oldugunuz gibi kırmızı renkte boyaların olması yurtdışından kaçak yolla ülkemize sokulan kuşlarda kullanılan bir taktik. kuşu aldıgım yere gittim ve dogrulattım bu yolla çoğu petshop usulsüz satış yaparak milleti kandırmaktadır. yaşadıgım acı tecrübeyi sizinle pylaşmak istedim.

şuan yeni bir jumbo yavrum var tamamen güvendigim bildigim üreticiden satın aldım.

umarım benim gibi başka insanlarda böyle oyunlara gelmezler.
KrlV93.jpg

e70bvN.jpg

bu arada bu acı tecrübeyi Gaziantepte yaşadım..

diğer kendi kuşları ile karışmamaları için. bu suriyeden gelen kuşlarda hastalıklı olma olasılıgı varmış. bu yüzden karıştırmamak adına boyuyorlar.
ben alırken neden boyadıklarını srdugumda fanatik bir taraftar olduklarından falan bhsederek kandırdılar zevk için boyadıklarını söylediler. benim gibi acemi arkadaşlar malesef kanıyorlar.

hemserim sanki piyasayı bilmiyormusun?

ne diye gidip pet shoptan kus alırsın

gerçekte bilmiyordum dedigim gibi acı bir tecrübe oldu. artık daha dikkatli olmak lazım

evet kesinlikle :)

hocam öyle diyorsunuz da ben malatyadakı petshoplara baktım bı tane bıle yavru jumbo yok tanıdık ildik bir üretici de yok bendemecburen petshopdan aldım yerlı bı tane cok sukur bı sıkıntı yok ama jumbo beslemek ıstıyorum ama kuş yok dıyorlar :(

Cok uzuluyorum yaa boyle vicdansizca ticaretlerde rezil olan hayvanciklara
Nasil masum bakiyor dunyadan haberi yok canim ya

Bizim burda bi pet shop gibi bi yer acilmis sirf yanlis bisey var mi diye merakimdan sordum kuslari
İzmirden getiriyoruz dedi
Dedim ki ankarada uretici mi kalmadi da tee izmirden getirerek rezil ediyorsunuz garipleri dedim
Delikanli da bilmedigi besbelli Ankarada uretici yok diyor yalanci
Sinir oldum icimin sizlamasiyla ciktim dukkandan
Belli ki kuslar pakistan,, boyle minik miniklerdi..:(

malesef anlattıgınız gibi üzücü manzaralarla çok karşılaşıyoruz. güvenilir kimse kalmıyor malesef. olan bu hayvancıklara oluyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:22 -->-> Daha önceki mesaj 01:20 --

hocam öyle diyorsunuz da ben malatyadakı petshoplara baktım bı tane bıle yavru jumbo yok tanıdık ildik bir üretici de yok bendemecburen petshopdan aldım yerlı bı tane cok sukur bı sıkıntı yok ama jumbo beslemek ıstıyorum ama kuş yok dıyorlar :(

malatyada ki üreticiler ile ilgili pek bir bilgim yok ama antepte bu olayı yaşadıktan sonra bir kaç üretici ile tanıştım gercekten güvenilir insanlar saglıklı şartlarda üretim yapılıyor. istersen aradıgın kuşu ve ili yazarak bi konu açabilirsin malatyadan belki bir abimiz üreticimiz burada varsa cvp alabilirsin

Geri