petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Uyarı. Acı Tecrübe...

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve emreborucu tarafından 24 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. emreborucu

emreborucu New Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar geçen hafta aranıza katıldım ve forumda ilk olarak açtıgım konuda yavru bir muhabbet kuşu aldıgımı söyleyerek ırkı ve cinsi hakkında fikir alışverişinde bulunmuştuk. bu konu ile yaşadıgım acı tecrübeyi paylaşmak istedim.
    Aldıgım muhabbet kuşumun aslında yerli olmadıgını suriyeden ülkemize sokulan kaçak ve hastalıklı kuşlardan oldugunu öğrendim. hatta resimdede grmüş oldugunuz gibi kırmızı renkte boyaların olması yurtdışından kaçak yolla ülkemize sokulan kuşlarda kullanılan bir taktik. kuşu aldıgım yere gittim ve dogrulattım bu yolla çoğu petshop usulsüz satış yaparak milleti kandırmaktadır. yaşadıgım acı tecrübeyi sizinle pylaşmak istedim.

şuan yeni bir jumbo yavrum var tamamen güvendigim bildigim üreticiden satın aldım.

umarım benim gibi başka insanlarda böyle oyunlara gelmezler.

2. mehmetdurdabak

mehmetdurdabak New Member

Beğenileri:
    0
    Gecmiş olsun daha dikkatli olmanızda fayda var

3. emreborucu

emreborucu New Member

Beğenileri:
    0
    bu arada bu acı tecrübeyi Gaziantepte yaşadım..

4. tansel canbaz

İyide niye kuşları boyuyorlar.

5. emreborucu

emreborucu New Member

Beğenileri:
    0
    diğer kendi kuşları ile karışmamaları için. bu suriyeden gelen kuşlarda hastalıklı olma olasılıgı varmış. bu yüzden karıştırmamak adına boyuyorlar.
    ben alırken neden boyadıklarını srdugumda fanatik bir taraftar olduklarından falan bhsederek kandırdılar zevk için boyadıklarını söylediler. benim gibi acemi arkadaşlar malesef kanıyorlar.

6. mehmetdurdabak

Beğenileri:
    0
    hemserim sanki piyasayı bilmiyormusun?

ne diye gidip pet shoptan kus alırsın

7. emreborucu

emreborucu New Member

Beğenileri:
    0
    gerçekte bilmiyordum dedigim gibi acı bir tecrübe oldu. artık daha dikkatli olmak lazım

8. mehmetdurdabak

Beğenileri:
    0
    neyse bu sana bir ders olur birdaha aynı hataya düşmezsin

9. emreborucu

emreborucu New Member

Beğenileri:
    0
    evet kesinlikle :)

10. Ahmet Behçet

hocam öyle diyorsunuz da ben malatyadakı petshoplara baktım bı tane bıle yavru jumbo yok tanıdık ildik bir üretici de yok bendemecburen petshopdan aldım yerlı bı tane cok sukur bı sıkıntı yok ama jumbo beslemek ıstıyorum ama kuş yok dıyorlar :(

11. Semiha Feyza BAYYURT

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Cok uzuluyorum yaa boyle vicdansizca ticaretlerde rezil olan hayvanciklara
    Nasil masum bakiyor dunyadan haberi yok canim ya

Bizim burda bi pet shop gibi bi yer acilmis sirf yanlis bisey var mi diye merakimdan sordum kuslari
    İzmirden getiriyoruz dedi
    Dedim ki ankarada uretici mi kalmadi da tee izmirden getirerek rezil ediyorsunuz garipleri dedim
    Delikanli da bilmedigi besbelli Ankarada uretici yok diyor yalanci
    Sinir oldum icimin sizlamasiyla ciktim dukkandan
    Belli ki kuslar pakistan,, boyle minik miniklerdi..:(

12. emreborucu

emreborucu New Member

Beğenileri:
    0
    malesef anlattıgınız gibi üzücü manzaralarla çok karşılaşıyoruz. güvenilir kimse kalmıyor malesef. olan bu hayvancıklara oluyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:22 -->-> Daha önceki mesaj 01:20 --

malatyada ki üreticiler ile ilgili pek bir bilgim yok ama antepte bu olayı yaşadıktan sonra bir kaç üretici ile tanıştım gercekten güvenilir insanlar saglıklı şartlarda üretim yapılıyor. istersen aradıgın kuşu ve ili yazarak bi konu açabilirsin malatyadan belki bir abimiz üreticimiz burada varsa cvp alabilirsin

13. Erguvani Özyabani

Geçmiş olsun dikkatli olmakta fayda var

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuslarini boyuyorlar mi