Karadeniz Pet

Uyguladığım Mama Tarifim

winstonlight

Yeni Üye
İlk önce bebe bisküvisi ve galeteyi aynı oranda ayarlayıp robottan geçirip toz haline getiriyorum, aynı oranda arı mamayıda üstlerine ekleyip karıştırıyorum.Bu kuru bi karışım oldugu için uzun süre dayanabilir fazla hazırlayabilirsiniz sonraki seferler için. Tabi bu tek başına değil yumurtayı kaynatıyorum soguduktan sonra robottan geçiriyorum ,sonra yıkayıp temizledigim havuçları robottan geçiriyorum aynı anda yapmıyorum çünkü topaklanma oluyor yumurtayı ıslatınca.. sonra bir tepsi veya kapta bunları karıstırıyorum üstüne önceden hazırladıgım tozdan serpiyorum çok kurumayacak yada çok ıslak kalmayacak sekilde.. üstünede tabiki atmadığımız kurutup ezdiğimiz yumurta kabuklarını atıyorum çok faydalıdır atmayın kurutun kabukları .. bu mama içindekilerden de belli olduğu üzere gayet besleyici ve faydalıdır.. dinlediğiniz için teşekkür ederim sağlıklı üretimler ... Sorunuz yada eklemek istediğiniz bişey olursa beklerim saygılar...

Paylaştığınız için teşekkürler. :)

Şimdi ben de hemen hemen aynısını yaptım. İlk yavrum çıktı da takviye olması açısından.
Havuç galeta irmik bebe bisküvisi ve yulaflı bisküvi (yarım tane). Yumurta tabii birde.
İlk defa yaptım bu arada bakalım nasıl olacak. Şuan ailecek yuvadalar :).

Paylaştığınız için teşekkürler. :)

rica ederim :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:13 -->-> Daha önceki mesaj 23:08 --

Şimdi ben de hemen hemen aynısını yaptım. İlk yavrum çıktı da takviye olması açısından.
Havuç galeta irmik bebe bisküvisi ve yulaflı bisküvi (yarım tane). Yumurta tabii birde.
İlk defa yaptım bu arada bakalım nasıl olacak. Şuan ailecek yuvadalar :)
.

hayırlı olsun sağlıklı büyüsünler inşallah takviyeye yap gerisini düşünme :)

rica ederim :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:13 -->-> Daha önceki mesaj 23:08 --

hayırlı olsun sağlıklı büyüsünler inşallah takviyeye yap gerisini düşünme :)

Amin teşekkürler. An itibariyle uyudular :). Yoksa ufaklık bik bik uyutmayacak beni. Aynı odada uyuyoruz da :))

Yok artık sabah ses çıkarmıyorlar. 1 ay önce çiftleşirken baya srsleri çıkıyordu. Şimdi dişinin yuvalıkta dönme sesi var yalnzca.

Hemen hemen benim masanın aynısı en doğal ve katıksızi elinize sağlık kuslarimizada afiyet olsun

Eline, emeğine sağlık. Gayet başarılı ve doğal bir mama.

elinize sağlık.bende mybestpetshoptan aldım iki ayrı mama.bakalım seveceklermi

Arı mama nın paketi açıldıktan sonra son kullanma tarihi oluyor
buna dikkat edin
elinize sağlık
aynısına ben
mısır unu
pirinç unu
irmik
katıyorum

Buna ilave olarak pirinç unu katıyorum bir defa yaptım ilkinde tabi iştaşla yemediler ama zamanla alışacaklardır diye düşünüyorum. Sağolun bilgi için.

Geri