Karadeniz Pet

Uyku sorunu

BuraK Kotaran

Meraklı Üye
Yaw hep böyle uyuyorlar neden dir ya anlamdım acaba böylemi rahat ediyorlar?

benim bildiğim kadarı ile sağlıklı bir kuş tünekte tek ayak üstünde uyur dinlenir , bulundukları ortam gece ışık aldığı zaman böyle bir eylem yaparlar , gece görüşleri zayıf nerdeyse hiç olduğu için kafes içi kanat çırparlar dehşete kapılıp ( ışık veya sesten dolayı ) en son yorulunca yapışır tellere , görüntü bundan ibaret

Odada gece lambası yakın, kuşlarınız ortama alışmamışlar bu yüzden tellerde duruyorlar yada karanlıktan korkuyorlar :)

benim bildiğim kadarı ile sağlıklı bir kuş tünekte tek ayak üstünde uyur dinlenir , bulundukları ortam gece ışık aldığı zaman böyle bir eylem yaparlar , gece görüşleri zayıf nerdeyse hiç olduğu için kafes içi kanat çırparlar dehşete kapılıp ( ışık veya sesten dolayı ) en son yorulunca yapışır tellere , görüntü bundan ibaret

Öyle birşey yok yanlış düşünüyosun sadece başka odaya aldım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:52 -->-> Daha önceki mesaj 23:51 --

Odada gece lambası yakın, kuşlarınız ortama alışmamışlar bu yüzden tellerde duruyorlar yada karanlıktan korkuyorlar :)

Başka odaya aldım galba ondan yapıyorlar yer yadırgadılar galba saolun.

Benim dişi kuş da sürekli böyle uyuyor, ışığı açıyorum tüneğe geçiyor orda duruyor uyumaya başlıyor kapatıyorum ışığı gene tele yapışıyor :) 3 aydır böyle

Takmıyom artık kendilerleri bilir yemedikleri önünde etmediklerini yere döküyolar:):)

Sen yine yer degistirmissin. Ben aldigimdan beri böyle. 2 gece yapıyo 1 gece yapmıyo. 3 gece yapıyo 4 gece yapmıyo. Sebepsiz heyecan arıyorlar demekki :)

Benim yerlilerde böyle :D

Benim kuşlarımdan biride o şekilde dururdu geceleri, bir süre sonra alıştı artık tünekte uyuyor. Sanırım yeri değişince korkuyorlar.

Başka bir konu için yazdığım mesajı yazıyorum, umarım faydası olur;

Özellikle birbirlerinden korkuyorlarsa veya ortama alışamamışlarsa yapıyorlar.
Benim de başımda olan bir sıkıntı.
En garanti çözüm güneşin yavaş yavaş batışı ile kuşların uyuması, ışığın açılmaması.
Eğer karanlık olduktan sonra ışıkları yakarsam daha sonra kolay kolay uyumayıp, bu davranışı sergiliyorlar.
Bir de sanırım yüksekte bir tünek olması da önemli.
Yine böyle yaptıkları bir zamanda birbirlerinden korktuklarını düşünüp üst tarafa yeni bir tünek eklediğimde ikisi de üstteki tüneğe çıktı.
Aynı davranışı da yapmadılar.
Ama bu kesin çözüm değil, zaman zaman yine aynı sonuçla karşılaşabiliyorum.
Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Ben benim kuslarin strese girdiginde boyle yaptigini gozlemledim sizin kuslarinizi bilemem tabi diger turlu hep tunekte uyuyorlar ama strese girince tellere cikiyorlar

GT-I9200 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Öyle birşey yok yanlış düşünüyosun sadece başka odaya aldım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:52 -->-> Daha önceki mesaj 23:51 --

Başka odaya aldım galba ondan yapıyorlar yer yadırgadılar galba saolun.

arkadaş şimdiden anlaşalım , ben senın uslubunu yanlış buldum haberin ola ,,
,işin bencesini yazıyorum ben , diğer yazdığım mesajlarda da altına eklıyorum işin bencesi bu , sen haklı yada haksız bulabılırsın sana uymayabılır amma boyle cevap verılmez

amacım burda tartışmak değil , kendımı ıfade edıyorum , eywallah saygılar , iyi günler

arkadaş şimdiden anlaşalım , ben senın uslubunu yanlış buldum haberin ola ,,
,işin bencesini yazıyorum ben , diğer yazdığım mesajlarda da altına eklıyorum işin bencesi bu , sen haklı yada haksız bulabılırsın sana uymayabılır amma boyle cevap verılmez

amacım burda tartışmak değil , kendımı ıfade edıyorum , eywallah saygılar , iyi günler

Kırdıysam kusura bakma ama kötü bir şey yazmadım sadece yanlış düşündüğü belirtim o kadar.

Son düzenleme:
Kuşlarınıza küçük hasırdan yuvalıklar satılıyor onlardan alırsanız geçe içine girip uyurlar. Sadece gece takın ama