Karadeniz Pet

Uyku süresi ve ortami

mab82x

Yeni Üye
Iyi günler,

ben geceleri hafif bir led lamba acik birakiyorum kafesin yaninda acaba bu uyumasina engel olur mu? Arada gece uzaktan bakiyorum ve sabah erken kalkinca bakiyorum hep uyanik gibi, yani gözlerini göremiyorum yanliz kafasini sirtina cevirmedigini görüyorum.

Sizce böyle lambalar gereksiz mi? Gece ürkerse tekrar yerini bulsun diye takiyorum.

kuşlar ortalama 10-12 saat uyur günde siz led lambayı hiç kullanmayın bence çünkü nasıl alıştırırsanız öyle gider akşama bir deneyin led ışığı yakmadan odanın lambasını söndürünce kuşlar tellere atlıyorlar ise karanlıktan korkuyorlardır yok tünekte uyumaya yada durmaya devam ederler ise hiç aydınlatma kullanmanıza gerek yok

Peki gözünü kapali tutmasi uyku icin yeterli mi? Yoksa basini sirtina mi cevirmesi gerekiyor?

Bir den sabah ise gitmeden kahvalti yapiyorum ve isigi aciyorum, sabah 6 ya dogru. Bu da kusu rahatsiz eder dimi? 6:30 da tekrar kapayip cikiyorum evden ise gidiyorum, maksadim hic degilse yarim saat olsun beni görmüs olur, tekrar öglren 14:30 da evde oluyorum.

Tavsiyeniz icin tesekkür ederim, bu aksam bir de öyle deniyeyim.

Selam,
Tek kuşunuz varsa, ister lamba 24 saat yansın, ister hiç yanmasın problem yok. O kendi istediği zaman uyur.
Birden fazla kuş, özellikle birden fazla çift varsa.. Gece ışığın kapanması gerekir. Işıkta oynayıp azan kuş, diğerlerini rahatsız edecektir.