Karadeniz Pet

Uyku

Eren Çalışkan

Yeni Üye
Merhaba 1.5 aylık muhabbet kuşum var daha bugün aldım çok uysal hemen alıştı kafesin dışında elimde duruyor benden ayrılmıyor. Benim asıl sorum ben çok geç yatıyorum, ışık ve seste oluyo haliyle o yüzden kuşu saat 20:00 21:00 gibi diğer odaya koymayı düşünüyorum. Bir sorun olurmu? Teşekkürler..

Kesintisiz 8 saat civarı ışıksız ve gürültüsüz bir ortamda kalması sağlıklı olur. Eğer ışığı kapatıp çok gürültü olmayacak şekilde televizyon veya bilgisayar da açık kalsa genellikle sıkıntı olmuyor. Kuş kendini güvende hissetsin yeter. Birçok kişi yerini değiştirmeyin der ama ben sürekli gezdirmeme rağmen, hatta yaz aylarında binlerce km yolculuk ve 4-5 farklı şehirde kalsak da hiç sorun yaşamadım.

Ses fazla olmadigi surece aikinti olmaz isik konusunda odanizdaki isik acik kalmasi gerekiyorsa kafesin uzerime ince siyah bi carsaf yada benzeri bisey ile orterseniz zaten kendisi uykuya gecer ywr degistirmenizi pek tavsiye etmiyorum mecbur kalmadiginiz zaman disinda

Ses fazla olmadigi surece aikinti olmaz isik konusunda odanizdaki isik acik kalmasi gerekiyorsa kafesin uzerime ince siyah bi carsaf yada benzeri bisey ile orterseniz zaten kendisi uykuya gecer ywr degistirmenizi pek tavsiye etmiyorum mecbur kalmadiginiz zaman disinda
Bulundugum odada tutarsam düzenli uyuyabilecegini sanmıyorum ışık sorun değil ama sesli bi ortam oldugu için diğer odaya koymayı düşünüyorum. Daha hiç bir yeri tanımıyor uyuyacağı zaman üstünü örtmelimiyim açık kalsa bir sıkıntı olurmu? Teşekkürler

Kuşlarınızı genelde gece 22:00 - sabah 08:00 gibi bir uyku düzenine alıştırabilirseniz mükemmel olacaktır. kuşlar günün ışımasıyla birlikte güne uyanırlar. bu yüzden düzenli ve kesintisiz bir uyku sağlıkları için kaçınılmazdır.

Kesintisiz 8 saat civarı ışıksız ve gürültüsüz bir ortamda kalması sağlıklı olur. Eğer ışığı kapatıp çok gürültü olmayacak şekilde televizyon veya bilgisayar da açık kalsa genellikle sıkıntı olmuyor. Kuş kendini güvende hissetsin yeter. Birçok kişi yerini değiştirmeyin der ama ben sürekli gezdirmeme rağmen, hatta yaz aylarında binlerce km yolculuk ve 4-5 farklı şehirde kalsak da hiç sorun yaşamadım.
Aynen öyle kuşu nasıl alıştırırsanız öyle gider. Çok kasmamak lazım. Kuşu yer değişmeye alıştırırsanız hiç sıkıntı olmadan devam eder kafesten çıkmamaya alıştırırsanız öyle devam eder. Her gün dışarı çıkarırsanız bir gün çıkmasa stees yapar vs vs. şartların gerektirdiği gibi davranın ki kuş sabit bir şekle girmesin. Bazen zorunlu durumlarda zorunlu seyahat vs. Durumlarında standartın dışına çıkmanız gerekirse kuş bocalar. Bunu yapmamalıyız.
Sorunuzun cevabına gelince. Rahatlıkla diğer odaya götürebilirsiniz uyuması için.

Ben kuşumu akşam 9 olduğunda yattığım odaya götürüyorum. Gayet güzelce uyuyor sorun olmadı:)

Aynen öyle kuşu nasıl alıştırırsanız öyle gider. Çok kasmamak lazım. Kuşu yer değişmeye alıştırırsanız hiç sıkıntı olmadan devam eder kafesten çıkmamaya alıştırırsanız öyle devam eder. Her gün dışarı çıkarırsanız bir gün çıkmasa stees yapar vs vs. şartların gerektirdiği gibi davranın ki kuş sabit bir şekle girmesin. Bazen zorunlu durumlarda zorunlu seyahat vs. Durumlarında standartın dışına çıkmanız gerekirse kuş bocalar. Bunu yapmamalıyız.
Sorunuzun cevabına gelince. Rahatlıkla diğer odaya götürebilirsiniz uyuması için.
Cevabınız için çok teşekkür ederim.. Konu ile alakasız fakat bir sorum daha olacak cevaplarsanız çok sevinirim. Kuşum hiç uçmadığı halde sanki çok yorulmuş gibi çok hızlı nefes alıyomuş gibi yapıyo acaba korktuğu içinmi ? benden kaçmıyor

Kapalı, kafes kapısına takılan banyoları tavsiye ederim. Banyoluğun içine marul koyabilirsiniz, suluğunu çıkarabilirsiniz. Su içmek için veya marulu yemek için geldikçe alışır.

Geri