Karadeniz Pet

Uyumsuz yavrum ve belirsiz cinsiyeti

ROJİN DEMİR

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar, bu kuşumun cinsiyetini anlayamıyoruz. Uzun zaman kahverengi oldu gagası ama geçenlerde bir hafta kadar bembeyaz oldu sonra tekrar kahveye döndü.
Ayrıca bu doğduğundan beri çok uyumsuz ve agresif. Sürekli kardeşlerini dövüyor. Onu ayırdık birkaç ay başka kafese koyduk. Abartmıyorum o birkaç ay her gün her dakika çırpındı, bağırdı... Tekrar koyduk kardeşlerinin yanına, şu an mutlu ama işte hepsini dövüyor.
Cinsiyeti nedir kesin bir şey söyleyebilir misiniz?
Po6mr7.jpg

Bu beyaza dönmüş hali, öndeki.
0kN9Go.jpg

YlWmgj.jpg

L4gmbb.jpg

maşallah kızımıza ;)

kahverengine dönüyorsa kızışıyordur ve dişidir

Son düzenleme:
Maaşallah mubişiniz dişi agresif hareketleri kızışmasından kaynaklanıyor çeresi koyu kahveye dönmüş acilen yanına eş almanızı tavsiye ediyorum selamlar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:53 -->-> Daha önceki mesaj 12:49 --

maaşallah mubişiniz dişi agresif hareketleri kızışmasından kaynaklanıyor çeresi koyu kahveye dönmüş acilen yanına eş almanızı tavsiye ediyorum selamlar
sanırım tüyede girmiş fotoya yakından bakınca farkettim gözlerinin etrafındaki tüyler dökülmüş suyuna vitamin takviyesi ve banyoluk takmanızıda tavsiye ederim

Kusunuz dişi dişi ler daha agresif olur

Merhaba, albinoları çok araştırdım ve albinolarda cinsiyetin tam tersi olduğu bilgisine ulaştım. Yani kahverengi, pembe tonları erkek olduğunu göstermiyor mu? İnternette öyle yazıyor.
Ayrıca kızışıyor denmiş, bu kuş kahverengi burunluydu hep. Sadece 1 hafta kadar burnu beyaz oldu geri eski rengine doğdu.
Agresif ama yumurtadan çıktığından beri böyle. Bu daha yuvada tüyleri yokken bize saldırırdı.
Ayrıca daha bunun abileri, ablaları ergenliğe girmedi. En büyükleri hafiften girdi. Bu en küçük ve önündeki dört kardeşi girmedi. Bu nasıl kızışsın?
Teşekkürler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:52 -->-> Daha önceki mesaj 19:51 --

Bu arada eş var zaten, yani kardeşleri var. Bu aralar sürekli öpüşüp, yakından ilgilendiği bir kardeşi var. O kesin erkek ama o kuş erkek kardeşleriyle de öpüşüyor, hepsiyle öpüşüyor. Bana kesin cinsiyet lazım, ona göre arkadaşıma vereceğim. Onun kuşu erkek. Albinolarda tam tersi olmuyor mu?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:53 -->-> Daha önceki mesaj 19:52 --

Maaşallah mubişiniz dişi agresif hareketleri kızışmasından kaynaklanıyor çeresi koyu kahveye dönmüş acilen yanına eş almanızı tavsiye ediyorum selamlar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:53 -->-> Daha önceki mesaj 12:49 --

sanırım tüyede girmiş fotoya yakından bakınca farkettim gözlerinin etrafındaki tüyler dökülmüş suyuna vitamin takviyesi ve banyoluk takmanızıda tavsiye ederim

Evet haklısınız o konuda, onu ben de fark ediyorum. Bu bücür hep böyleydi, yoluk yoluk :/
Vitamin takviyesi şart, ne gibi vitaminler önerirsiniz?
Sık sık banyo yaptırıyorum, yani onlar dışarıdayken bir kaba ılık su dolduruyorum, onlar giriyor zaten seve seve.

Albinolarda cinsiyet olayı terstir yorumları doğru değil,şehir efsanesinden ibaret sadece.Kuşunuz dişi.Yalnız albino mu emin olamadım.Gözleri kırmızı mı ?
Vitamin olarak Nekton-Bio öneririm ben.Tüy sorunları için birebirdir.
Kızışmaya gelirsek de..Tüm kuşlar sırası gelince ayına göre kızışır diye bişi yok.Yediklerinden ya da farklı sebeplerden daha erken kızaşabiliyo kuşlar.5-6 aylıksa gaganın bu renk olması normal.Ama yine de dişi kuşlar 8 aylık olmadan çiftleştirilmemeli ki gelişimlerini tamamlamadan anne olmasınlar.

Albinolarda cinsiyet olayı terstir yorumları doğru değil,şehir efsanesinden ibaret sadece.Kuşunuz dişi.Yalnız albino mu emin olamadım.Gözleri kırmızı mı ?
Vitamin olarak Nekton-Bio öneririm ben.Tüy sorunları için birebirdir.
Kızışmaya gelirsek de..Tüm kuşlar sırası gelince ayına göre kızışır diye bişi yok.Yediklerinden ya da farklı sebeplerden daha erken kızaşabiliyo kuşlar.5-6 aylıksa gaganın bu renk olması normal.Ama yine de dişi kuşlar 8 aylık olmadan çiftleştirilmemeli ki gelişimlerini tamamlamadan anne olmasınlar.

Tüm sitelerde cinsiyet tam tersidir yazıyor ama :/
Evet, albino. Gözleri de kırmızı. İlk fotoğrafta iki kuş var, arkadaki kuş da albino. Onun da cinsiyeti erkek mi?
Dişi olduğuna emin misiniz, arkadaşımın erkek kuşu var, ona vereceğim.
Yalnız arkadaşımın kuşu kızışmış durumda. O da 7 aylık falan. Sorun olur mu? Kuşları dağıtma mecburiyetindeyim, arkadaşım da gerçekten iyi bakacağına inandığım, güvendiğim biri. Ona vermek istiyorum ama ondaki kızışmış kuş sorun yaratır mı?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:22 -->-> Daha önceki mesaj 20:14 --

Albino (beyaz) muhabbet kuşlarının özellikleri nelerdir? - UZMANTV
Şu videoda, veteriner söylüyor tam tersidir diye. Veterinerlere de mi güvenmeyeceğiz? :/

Benim bilgim bu yönde.Fakat sayfada albino üreticisi arkadaşlar da var bildiğim kadarıyla.Onların yorumlarını bekleyebilirsiniz.
Kuşlar eşlerini kendisi seçer.Aynı kafese atarak birbirlerine kur yapıp yapmadıklarını gözetleyip eş tutup tutmadıklarını anlayabilirsiniz.

Benim bilgim bu yönde.Fakat sayfada albino üreticisi arkadaşlar da var bildiğim kadarıyla.Onların yorumlarını bekleyebilirsiniz.
Kuşlar eşlerini kendisi seçer.Aynı kafese atarak birbirlerine kur yapıp yapmadıklarını gözetleyip eş tutup tutmadıklarını anlayabilirsiniz.

Tamam çok teşekkürler :)

Albinolarda Tam tersi dye bir durum söz konusu değil sadece bazi durumlarda net kestirilemiyor ama sizin kusunuz dişi kardesten es yapmanızı ben tavsiye etmiyorum

Bu kuşum dişiyse diğerinin burnu beyaz, ilk fotoğrafta arkadaki kuş. O erkek mi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:55 -->-> Daha önceki mesaj 11:54 --

Ha bir de neden kardeşten eş tavsiye etmiyorsunuz? Gözlerini açtıklarından beri beraberler, bazıları birbirini çok seviyor ve hiç ayrılmıyorlar. Onları ayıramam ben.

Kardeşlerin eş olması özellikle aynı kuluçkada doğan kardeşlerin eş olması olacak yavruların sağlıkları ile ilgili sorunlar meydana getirebilir.Sakat veya gelişimi düzgün olmayan yavruların olma olasılığı gibi.

Peki tekrar sorayım, ilk fotoğraftaki arkadaki kuşun cinsiyeti hakkında bilgisi olan var mı?

arkadaki de dişi. ikisi de dişi yani.

file:///C:/Documents%20and%20Settings/Administrator/Desktop/suzi/20150925_174225.jpg
arkadaslar benimde bi çift muhabbet kusum var ve yavruları çıktı en büyüğünü kendime ayırdım yavrulardan diğerlerini sattım ama cinsiyetini bilmiyorum yavrunun ve fotorafta koymıyorum yardımcı olurmusunuz fotolarını atmak istiyorum

Geri