Karadeniz Pet

Uzman arkadaslarin yorumlarini bekliyorum.

• Konbuyu başlatan edk
  • Başlangıç tarihi
E

edk

Guest
Arkadaslar yavru bir kus alacam, bugun baktim yuvalikta halen tuyleri tamamen cikmasada rengini belli etmis. Rengi hosuma gitti. Cunku ele alistirmam kolay olur yavruyu. Biliyorum yavru oldugu icin zor ama yinede konusunda uzman arkadaslarin goruslerini bekliyorum.

1- Sizce bu kus erkekmi disimi?
2- Tahminen kac gunluktur?
3- Birkac gun sonra almayi dusunuyorum eger erkekse. Ve beslenmesinde sorun olurmu 4-5 gun sonra?

Simdiden goruslerini bildirecek arkadaslara tesekkurler.
8740aa17fbee11ecc102764bf94805a0.jpg

9216b2dd8d4b4560f8620ea09b087e3c.jpg

a7be7fb070fff2ef980160cb892ed8a0.jpg

49fc190dff635bca07f5913d28f5eb68.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:42 -->-> Daha önceki mesaj 18:37 --

Kimse yokmu gorusunu yazacak?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Burun deliklerinin etrafi beyazsa disidir

1 hafta sonra alın, yem kırabilecegine kanaat getirebilmen için. Sanırım alacagınız yer üretici, o yüzden üreticinin tavsiyelerine uymak daha dogru olur.

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

1 hafta sonra alın, yem kırabilecegine kanaat getirebilmen için. Sanırım alacagınız yer üretici, o yüzden üreticinin tavsiyelerine uymak daha dogru olur.

Oyle dusunuyorum zaten 4-5 gun sonra alirim alacak olursam. Cinsiyeti bakimindan yasli adamda birsey diyemem yavrularda belli olmuyor diyordu. O yuzden ben tuyleri tamamen cikmis yeni yavru olarak almak istiyorum alismasi daha kolay olur ve ayrica tam olarak yavru oldugunu bildigim kus olur. Sizin gorusunuzce cinsiyeti nedir onu bilmek istiyorum? Cunku erkekse 4-5 gun sonra hemen alacam adama dedim bugun ayir bunu kimseye verme diye. Ve sizce bir yavru kac gunlukken yem yemeye baslar veya yemeye calisir?

Dişiye benziyor ancak kesin konusmak icin erken. Yavrular yeme 28 - 32 günlükken genelde yem kırmayı denerler. 35 günlük aldgınızda büyük ihtimalle yem kırabiliyor olurlar.

Dişiye benziyor ancak kesin konusmak icin erken. Yavrular yeme 28 - 32 günlükken genelde yem kırmayı denerler. 35 günlük aldgınızda büyük ihtimalle yem kırabiliyor olurlar.

Renk olarak guzel olacaga benziyor hosuma gitti birde yavru oldugu icin almayi dusunuyorum erkekse. Peki daha once bir yavru vardi ona erkek diye vermislerdi allta fotograflarini koyuyorum. Cereleri ayni gibime geliyor bana
0871fee92b27f2d2084253dbd400f252.jpg

0a2a8b746f3ce871aa23fd18cd7616da.jpg

Kuş dişi. Yem kırmayı kesinlikle öğrenmeli. Çok erken almanız kuşa ciddi anlamda zarar verir.

Kandirmislar demekki beni erkek diye onceki kusta :)

Neyse bakalim 4-5 gun sonra tekrar bakmaya giderim kusa belki, ceresi daha belirgin olmustur. Tuyleri tam cikmis ve guzellesmisse rengi disi olsada alirim belki. Benim diger erkek yavrunun rengini begenmedi bizim oglan o yuzden acik renkli kus ariyordum. Olmazsa alacak olursam ikisine birden bakarim disi olursa, erkege yakin olursa cere renginde degisme olursa bir hafta sonra diger yavruyu arkadasa veririm. Peki 1.5 aylik erkek yavru kusumla bu kusu bir arada baksam sorun olurmu?

Geri