Karadeniz Pet

Uzun gaga ve mantar nasıl tedavi edilir ?

Murat Karakoç

Meraklı Üye
S.aleyküm

Muhabbet kuşumda resimde görüldüğü üzere anormal gaga uzaması ve mantar bulunuyor. Tırnak makasıyla biraz olsa kestim yemek yiyebilmesi için kestiğim bölüm sert değildi kolay kesildi. Bunun tedavisi hakkında yardımcı olabilir misiniz ? Terramycin merhem iyi gelir diyenler var ama ben danışmadan kullanmak istemedim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• IMG_20170516_183742.jpg
    IMG_20170516_183742.jpg
    2.6 MB · Görüntüleme: 91
Mantar için vazelin sürün sabah akşam 3 gün bolca sürün. Gagayı bilen birine kestirin. Veya youtubeden bakıp uygulayın anlatmayla olmaz

Gaga kısalttım yem kırabiliyor artık. Bunun haricinde merak ettiğim bir konu var mantardan dolayı kuşun hareketliliği azalır mı? Kuş diğerine göre daha hareketsiz kafese elimi attığım gibi tutabiliyorum.

Yem yiyemediğinden halsiz düşmüş olabilir. Mantarın acilen tedavi edilmesi gerekir. Aksi takdirde bütün gagayı sarıp yem yedirmeyecektir. Mantar için Trosdy Krem kullanabilirsiniz.Her gün pamuklu çubuk ile gözüne kaçırmadan etrafına sürün. Sonraki gün nemli pamukla temizleyip yeniden sürün.

Tedaviye dün başladım çok teşekkür ederim yardımlarınız için .

geçmiş olsun kremle birlikte saf zeytin yağını da kullan daha hızlı iyileşir.

Yardım
Erkek muhabbet kusumun gagasinda mavi kısmın hemen altında siyah bir oluşum belirdi sizce nedir? acaba mantar mi?
20170721_190651.jpg
fotoğraf ekliyorum şimdiden tesekkurler
20170721_190752.jpg

@Kezi Selçuk hocamızın dediklerini yaparsan sıkıntı yaşamazsın. ayrıca gece kafesin üstüne birşeyler kapat ışıkları söndür öyle kuşu al derim.

Geri