Karadeniz Pet

uzun süreden sonra tekrar merhaba :)

Mehmet FİDAN

Yeni Üye
Arkadaşlar en son bu siteye 1 seneye aşkın zaman önce giriyodum tekrar burdayım o zamanlar evimde baktığım 2 çift kuşum vardı şuanda 25 çiftle üretim yapıyorum maşallahları var kuşlarımın hepsi formunda baya bayada işi kaptık sayılır sizlere kendi yaptığım mamanın tarifini vereyim kümesin 15 derece ile 18 derece arası yaptığım bu mama hem kuşları sağlıklı tutuyor hemde yumurta sayısında artış ve döl tutma oranı yüksek ben gerçekten faydasını çok çook gördüm

Mama Tarifi ( 25 çifte yaptığım mama kuşuna göre oranı ya çoğaltırsın yada azaltırsınız )

1 boy büyük havuç ince renrededen geçirin

Yarım ayva ince rendeden geçirin

2 çorba kaşığı irmik unu

2 çorba kaşığı mısır unu

2 çorba kaşığı hazır mama ( ben magzezia kullanıyorum )

1 çay kaşığı bira mayası

1 çay kaşığı tarçın

1 çay kaşığı keçi boynuzu tozu ( kızıştırmak için yavrulu yumurtalı kuşlara vermeyin )

mamayı ıslatmak için ben kuşları sıcak tutsun diye 1 çay bardağı yarısına kadar kaynar su koyup 1 çay kaşığı incir pekmezi 1 çay kaşığı bal koyuyorum karıştırıp inceltiyorum mamayı onunla ıslatıyorum kuşların büyük iştahla yediğini göreceksiniz Ben bu mamanın çok faydasını gördüm inşallah sizede bi yararım dokunmuştur . Teşekkür ederim Hayırlı akşamlar .

Merak ettiğim birşey var bu mamayı sadece kuş üretenler çiftlerine mi yediriyor :)

Ben tek kuş besliyorum bebe büskivisi havuc + yumurta yapıyorum... Bukadar malzeme kuşlara ağır gelmiyor mu?

Hoşgeldiniz yeniden keyifli hobiler ve paylaşımlar

Arkadaşlar en son bu siteye 1 seneye aşkın zaman önce giriyodum tekrar burdayım o zamanlar evimde baktığım 2 çift kuşum vardı şuanda 25 çiftle üretim yapıyorum maşallahları var kuşlarımın hepsi formunda baya bayada işi kaptık sayılır sizlere kendi yaptığım mamanın tarifini vereyim kümesin 15 derece ile 18 derece arası yaptığım bu mama hem kuşları sağlıklı tutuyor hemde yumurta sayısında artış ve döl tutma oranı yüksek ben gerçekten faydasını çok çook gördüm

Mama Tarifi ( 25 çifte yaptığım mama kuşuna göre oranı ya çoğaltırsın yada azaltırsınız )

1 boy büyük havuç ince renrededen geçirin

Yarım ayva ince rendeden geçirin

2 çorba kaşığı irmik unu

2 çorba kaşığı mısır unu

2 çorba kaşığı hazır mama ( ben magzezia kullanıyorum )

1 çay kaşığı bira mayası

1 çay kaşığı tarçın

1 çay kaşığı keçi boynuzu tozu ( kızıştırmak için yavrulu yumurtalı kuşlara vermeyin )

mamayı ıslatmak için ben kuşları sıcak tutsun diye 1 çay bardağı yarısına kadar kaynar su koyup 1 çay kaşığı incir pekmezi 1 çay kaşığı bal koyuyorum karıştırıp inceltiyorum mamayı onunla ıslatıyorum kuşların büyük iştahla yediğini göreceksiniz Ben bu mamanın çok faydasını gördüm inşallah sizede bi yararım dokunmuştur . Teşekkür ederim Hayırlı akşamlar .
Hoş geldin tekrar o zaman. Güle güle besle. Resim paylaşırsan biz de merak ettik. Ürettiğin ırklar neler mesela? PVC mi, tel kafes mi kullanıyorsun? Satış yapıyor musun? Eskişehir tarafında ve çevresindeki arkadaşlar için en azından bilgi olur Mehmet.

Geri