petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Uzun yolculuk

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve gunesirem tarafından 27 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. gunesirem

gunesirem Guest

Merhabalar 3.5 yıldır beslediğim bir muhabbet kuşum var. Kars'ta yaşıyorum fakat tayinimiz İzmir'e çıktı. Ocak ayında gideceğim. Mecbur götüreceğim onuda zaten asla bırakamam. Yolculuk büyük ihtimal otobüsle olacak ve 24 saat kadar sürüyor. :(
    Ne gibi şeyler yapabilirim? Lütfen yardımcı olabilir misiniz? :confused:

2. Emre TURAN

Eğer ötmeyeceğinden emin olabiliyorsanız küçük ve içi karanlık bir kutuya koyup yanınıza alabilirsiniz. Problem yaratacağını sanmam.
    Ama molalarda yem ve su ihtiyacını karşılamanız lazım. 24 saat aç susuz dayanamayabilir.

#2 Emre TURAN, 27 Kasım 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 27 Kasım 2013
  3. Mehmet Nuri Alkayış

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    kuş için bu çok zor satıp orada yavru bir kuş alabilirsin

4. Emre TURAN

Uçakla gidiyor olsaydınız hiç sorun olmazdı. Ama otobüste kuş taşımak çok zor, sağlığı açısından çok riskli. Yemini suyunu ihmal etmezseniz sorun çıkmaz gibi geliyor bana.

5. sinan çakır

özel arabaylan gidemezisiniz hem sizin açınızdan hemde onun açısından iyi olacaktır

6. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    götür dostum kus zorlanır ama götür vicentenin dedği gibi yap

7. Ozan Demir

Ozan Demir New Member

Beğenileri:
    0
    kuş aşırı strese girecektir hocam hayvan kargoları var yaşadığınız yer veya yakın bir çevrenizde varsa onlarla temasa geçin eğer yok sa yemine suyuna ve koyacağınız kutunun hava almasına önem gösterin.

8. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    ben bir çift kuşum ile 15 saat otobüs yolculuğuna çıktım ve sorunsuz tamamladım. 20cm en, 30 cm genişlik, 30 cm yüksekliğindeki bir kafesin içine tek bir tünek, uzun tırnaklı yemlik, bilyeli suluk takıp kafesi büyük bir poşete koydum, poşetin üst kısmını açık bıraktım ve kafes üzerine hırkamı attım, kafesi ise koltuğun ön kısmına iki ayağım arasına sıkıştırdım, hiç bir sorun olmadı, kuşlar yolculukta yem bile yemişler, ishal de olmadılar...

9. Mustafa Enes Gültekin

Beğenileri:
    0
    Rahat hava alacağı bir kutu ya koyarsanız bence sıkıntı olmaz fakat arkadaşların dediği kesinlikle yem ve suyunu eksik etmeyin ortam değişikli olacağından İzmir'e gittikten sonra ballı yem enerji verekcek hasta etmeyecek şeyler vermelisiniz.

10. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri:
    0
    ben 18 saat yol gittim bişey olmadı. önce içeri almıştım ötünce sıkıntı oldu bağajın köhne bir köşesine aldık hiç bir sıkıntı olmadı çok şükür

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:11 -->-> Daha önceki mesaj 20:10 --

ha kutuyla değil küçük kafesle götürdüm

11. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    güzel yeni model taşıma kafesleri var

bunlardan birtane 15tlye alıcaksın muavinin eline 10tl sıkıştırıcaksın onun bildiği güzel bir yer vardır.sıkıntısız seyahat edersin

12. gunesirem

gunesirem Guest

13. Emre TURAN

En doğrusu bu.

Sayfayı Paylaş