Karadeniz Pet

veee karşınızda BEYAZ

Maşallah maşallah yavru kuşların hali bir başka oluyor .

Benimkileri böyle alıştıramadım aldıgımda büyük geldiler fakat yavrulasınlar , yavrularından yeme düştüklerinde hemen kafes ayırıp ayrı odada konuşturma eğitimine başlıyacagım . :)

Konuşturmak meğer ne zor ve sabır isteyen birşeymiş yahu kaç ay oldu bana geleli hala mırıldanıyor bıdır bıdır sesler

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

maşallah Allah uzun ömürler versin :)

Şöyle birşey sorucam şimdi kuşumu aldığımda cere pembeydi şu an ise bayağı zaman geçti mor oldu fakat oda ışığında felan baktığımda beyazlaşmalar başladı bu cerenin dönme dönemine girdiğini mi gösterir? ve mavi olucak sanırım ? bildiğim kadarıyla pembeden mora döndüğü an erkek oluyorlar . abiminki mesela bigün gittiğimde ceresine baktım ve beyazdı ceresi bugün sorduğumda ceresi mavi olmuş . öğrenmek istediğim şeyi anlatabildim mi bilemiyorum ama :) dişi olmasından korkuyorum erkek istiyordum bu arada abim kuşu aldıktan 1 hafta sonra aldım ben kuşumuda eğer yardımcı olursanız çok sevinicem.

Maşallah çok güzel ve dediğiniz gibi erkek sanırım :)

Şöyle birşey sorucam şimdi kuşumu aldığımda cere pembeydi şu an ise bayağı zaman geçti mor oldu fakat oda ışığında felan baktığımda beyazlaşmalar başladı bu cerenin dönme dönemine girdiğini mi gösterir? ve mavi olucak sanırım ? bildiğim kadarıyla pembeden mora döndüğü an erkek oluyorlar . abiminki mesela bigün gittiğimde ceresine baktım ve beyazdı ceresi bugün sorduğumda ceresi mavi olmuş . öğrenmek istediğim şeyi anlatabildim mi bilemiyorum ama :) dişi olmasından korkuyorum erkek istiyordum bu arada abim kuşu aldıktan 1 hafta sonra aldım ben kuşumuda eğer yardımcı olursanız çok sevinicem.

eğerki albinolardan bahsaediyorsanız bu kuşlarda durum diğer kuşlarınkinin tersinedir..erkeklerde pembee ileride mora yakın mavi gibi olur..normalde erkek mavi dişi beyaz dır albinolarda neredeise tam tersidir.

Geri