Karadeniz Pet

Veee yavrular çıktı

• Konbuyu başlatan Burak ATEŞ
  • Başlangıç tarihi
B

Burak ATEŞ

Guest
ll8su.jpg

dün gece ve bu akşam ilk yavrular geldi.daha önce mama yaptım ama yemediler sizin bildiğiniz bir mama tarifi var mı? bu arada yumurtaların 4 ü daha dolu 2 si boş

Maşallah inşallah bian önce tüylenir ve yeme düşerler..

hayırlı olsun. ben genelde yumurta havuç kuru ekmek ve yumurta kabuğunu karıştırıp veriyorum severek yiyorlar

Zaten artık mamayı gün aşırı vermelisiniz ki yavrularınız sağlıklı olsun..

Maşallah. Rabbim uzun ömürler versin. Mamayı hergün vermelisiniz artık.

Allah nazarlardan esirgesin bin kere maşAllah darısı bizim başımıza olur umarım :)

yorumlarınız için çok sağ olun darısı sizlerin de başına.bir yerde mamanın güzel kokup kuşların yemeleri için içine vanilya konulduğunu okumuştum.deneyeniniz var mı acaba bir zararı olur mu

maşaallah...ALLAH tamamına erdirsin...yavrularında yavrularını gör inşallah...

Maşallah maşallah :) arkadaşlar bazıları diyor ki yuvaya talaş koymayın bende koymadım ne yapayım ki ben ustam koymuş yuvaya talaş ondan sordum

ben çoğu yerde talaş koyun doğal ortamındaki gibi olur diye okudum ve koydum

Talaş koymalısınız yuvaya mutlaka. Hem yavruların ayrık bacaklı olmaması için, hem de yavrular kendi dışkılarına basarlarsa bir süre sonra ayaklarında kuruyabilir. Bu da başta mantar olmak üzere çeşitli hastalıklara yol açabilir. Yazın yuvayı daha serin tutması açısından silis kum, kışın da normal hamster talaşı koyuyordum ben üretim yaparken.

Talaş koymalısınız yuvaya mutlaka. Hem yavruların ayrık bacaklı olmaması için, hem de yavrular kendi dışkılarına basarlarsa bir süre sonra ayaklarında kuruyabilir. Bu da başta mantar olmak üzere çeşitli hastalıklara yol açabilir. Yazın yuvayı daha serin tutması açısından silis kum, kışın da normal hamster talaşı koyuyordum ben üretim yaparken.

+++++++++++++++++++++++

dün yavrular çıktı bugün dişiyle erkek çok kavga etmeye başladı neden kavga ediyorlar acaba kavgaları sert oluyor

Geri