petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

veteriner anlamadı :(

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Bilal KURDDAN tarafından 29 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Bilal KURDDAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    arlkadaslar dün akşamda açmıştım konuyu kuşun ayağı çok kötü durumda bugün açık bir veterine buldum gösterdim kuşun ayagını adam kuşlardan anlamıyormuş pek ilgilenmedi kuş böle giderse sakat kalacak.Eşli kuş lütfen yardım edin nedir bu çözümü nedir krem falan sürdüm fayda etmedi resime bakarmısınız
    http://u1312.hizliresim.com/1j/x/w0pbf.jpg

2. Crowlie
    Gizli

Crowlie Guest

Kanatlılar ile ilgilenen veterinere götürmeni tavsiye ederim. Çoğu veterine küçük ve büyükbaş hayvanlar hakında bilgi sahibi

3. Bilal KURDDAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    kardeş ben tokattayım bizim buırda öle bir şecenek yok bildikleri koyun dana sığır :(

4. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri:
    0
    timör oluşmuş bunun neyini anlamadı ki??? başka bir veterinere gidin ama durumu pek iyi görünmüyor malesef

5. Crowlie
    Gizli

Crowlie Guest

6. Bilal KURDDAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    basıyor ayakta his kaybı yok pazar günü oldugu için tek bir tanesi açıktı o da dogru düzgün bakmadı bile :(

7. Crowlie
    Gizli

Crowlie Guest

Sen bulabilirsen kanatlılardan anlayan güzel bir veteriner bul. Bulamazsan yapacak birşey bilmediğim için yorumsuz bırakıyorum

8. Mustafa BÜYÜK

Beğenileri:
    0
    kardeşim durum iyi durmuyor kanser olmuş bir timör gibi. veteriner hiç bir şey demedi mi? bunun benzerleri büyük başlardada oluyor ki

9. Bilal KURDDAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    biz kuşlara bakmıyoruz dedi adam başka bi şey demedi bende söve söve çıktım dükkandan

10. Mustafa BÜYÜK

Beğenileri:
    0
    Garip ya halbuki baksa az çok bilir ne olduğunu

11. Bilal KURDDAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    internetten biraz araştırdım genelde güvercinlerde oluyormuş bunun gibi durum ur diyorlar siğil ilacı sürülüyor ve kabuk bağladıktan sonra sökülüyormuş veya ur iğnesi varmış.Büyük ihtimalle ur bakalım yarın başkalarına bakacam

12. Buğra
    Gizli

Buğra Guest

geçmiş olsun. iyi huyluysa şansınız war ama kötü huyluysa :( çok aniden hızlıca büyüyüp hala bûyümeye dewam mı edyor yoksa büyüyüp kaldımı?

13. Bilal KURDDAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    3 gün içinde bu hale geldi daha büyümüyor

14. Buğra
    Gizli

Buğra Guest

baska bi veterinere gosterin ama kanatlilarda tedawide cok kisitli haberiniz olsun. surekli. buyurse kotu huylu diye biliorum oyuzdeen sordm ama tam bir bilgim yok tekrar gecmis olsun

15. Cihan AYTAN

Beğenileri:
    25
    Bu hastalığın tedavisinde “Teramycn” merhem kullanılabilir. ¼ Aspirin toz haline getirilip merhemle karıştırılır, haricen sabahtan ayaklara, tabanlara sürülür. Akşamda saf vanodin e kuşun ayakları sokulur ve ağızdan 1, 2 damla baytril damlatılır. Bir hafta süreyle bu tedavi sürdürüldüğünde kuşta gözle görülür bir iyileşme gözlenir.

16. Bilal KURDDAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    çok tşk. ilginiz için vanodin ve baytril ilacı eczanede mi satılıyor yoksa veterinerlerde mi

17. Crowlie
    Gizli

Crowlie Guest

baytrili veterinerlerde bulursun anca diğer ilacı bilmiyorum

18. Bilal KURDDAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    internetten baktım dezenfektasyon ilacı veteriner ve büyük petshoplarda var yarın hemen alacağım cihan beyin dediği krem ve aspirin tedavisini yaptım hemen

19. ibrahim08
    Gizli

ibrahim08 Guest

Durumdan bizide bilgilendirmeyi unutma geçmiş olsun umarım iyileşir..

Nexus 4 cihazımdan gönderildi

Sayfayı Paylaş