Karadeniz Pet

veteriner anlamadı :(

Bilal KURDDAN

Paylaşımcı Üye
arlkadaslar dün akşamda açmıştım konuyu kuşun ayağı çok kötü durumda bugün açık bir veterine buldum gösterdim kuşun ayagını adam kuşlardan anlamıyormuş pek ilgilenmedi kuş böle giderse sakat kalacak.Eşli kuş lütfen yardım edin nedir bu çözümü nedir krem falan sürdüm fayda etmedi resime bakarmısınız
http://u1312.hizliresim.com/1j/x/w0pbf.jpg

Kanatlılar ile ilgilenen veterinere götürmeni tavsiye ederim. Çoğu veterine küçük ve büyükbaş hayvanlar hakında bilgi sahibi

kardeş ben tokattayım bizim buırda öle bir şecenek yok bildikleri koyun dana sığır :(

timör oluşmuş bunun neyini anlamadı ki??? başka bir veterinere gidin ama durumu pek iyi görünmüyor malesef

basıyor ayakta his kaybı yok pazar günü oldugu için tek bir tanesi açıktı o da dogru düzgün bakmadı bile :(

Sen bulabilirsen kanatlılardan anlayan güzel bir veteriner bul. Bulamazsan yapacak birşey bilmediğim için yorumsuz bırakıyorum

kardeşim durum iyi durmuyor kanser olmuş bir timör gibi. veteriner hiç bir şey demedi mi? bunun benzerleri büyük başlardada oluyor ki

biz kuşlara bakmıyoruz dedi adam başka bi şey demedi bende söve söve çıktım dükkandan

internetten biraz araştırdım genelde güvercinlerde oluyormuş bunun gibi durum ur diyorlar siğil ilacı sürülüyor ve kabuk bağladıktan sonra sökülüyormuş veya ur iğnesi varmış.Büyük ihtimalle ur bakalım yarın başkalarına bakacam

geçmiş olsun. iyi huyluysa şansınız war ama kötü huyluysa :( çok aniden hızlıca büyüyüp hala bûyümeye dewam mı edyor yoksa büyüyüp kaldımı?

3 gün içinde bu hale geldi daha büyümüyor

baska bi veterinere gosterin ama kanatlilarda tedawide cok kisitli haberiniz olsun. surekli. buyurse kotu huylu diye biliorum oyuzdeen sordm ama tam bir bilgim yok tekrar gecmis olsun

Bu hastalığın tedavisinde “Teramycn” merhem kullanılabilir. ¼ Aspirin toz haline getirilip merhemle karıştırılır, haricen sabahtan ayaklara, tabanlara sürülür. Akşamda saf vanodin e kuşun ayakları sokulur ve ağızdan 1, 2 damla baytril damlatılır. Bir hafta süreyle bu tedavi sürdürüldüğünde kuşta gözle görülür bir iyileşme gözlenir.

çok tşk. ilginiz için vanodin ve baytril ilacı eczanede mi satılıyor yoksa veterinerlerde mi

baytrili veterinerlerde bulursun anca diğer ilacı bilmiyorum

internetten baktım dezenfektasyon ilacı veteriner ve büyük petshoplarda var yarın hemen alacağım cihan beyin dediği krem ve aspirin tedavisini yaptım hemen

Durumdan bizide bilgilendirmeyi unutma geçmiş olsun umarım iyileşir..

Nexus 4 cihazımdan gönderildi

Geri