petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

veteriner anlıyamadı ustalar bi yardımcı olun ...

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve uğuröz tarafından 17 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. uğuröz

uğuröz New Member

Beğenileri:
    0
    mavişin karın altı popo kısmına yakın yerde bir şişlik var dokunduğum zaman yumuşak veterinere götürdüm fakat anlıyamadı kontrol altında tutuacağız dedi bir bakarmıısınız bu nedir tedavisi varmıdır kötü birşeymidir yumurta olasılığı pek aklıma gelmiyor çünkü henuz yavru ? [​IMG][/url][/IMG] [​IMG][/url][/IMG] [​IMG][/url][/IMG] [​IMG][/url][/IMG] [​IMG][/url][/IMG] [​IMG][/url][/IMG] [​IMG][/url][/IMG]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:53 -->-> Daha önceki mesaj 21:25 --

hiç kimse bakmamış

2. eyunal

eyunal New Member

Beğenileri:
    0
    Durumun ciddi olduğu kanaatindeyim. Başka bi veterinere gitmenizi öneririm

3. Ahmet Sırma

Ahmet Sırma New Member

Beğenileri:
    0
    evet ayni durum benim basima gelmisti annesi lutino olan bir ciftten uc yavru aldim ikisi lutino cikti biri parcali kus henuz 3 aylikken bunun aynisi karni ve poposu sisti kendim tedavi yyguladim yumusak bir beze gibi biseydi ama o kusum bir kac gun surmedi tedavi asamasinda oldu uzun arastirmalar sonucu kusumun kanser oldugu kanisina vardim sizinki boyle bisey olmayabikir umarimda degildir ama kusta istahsizlik hareketsizlikte varsa is vahim umarim kurtulur

4. Ercan YAŞAR

Ercan YAŞAR Active Member

Beğenileri:
    11
    ur gibi duruyor. bazı kuşlarda kendinden geçiyor bazıları kendi parçalıyor benim albino bir erkeğim kendi oyuyordu urunu. ur gibi duruyor ama bağırsak büyümesi de olabilir ben yaşamadım onu yaşayan biri varsa yardımcı olur.

5. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    Ben hem ur ve hem bağırsak büyümesi yaşadım malesef ve hiç birinde ya ben bilmiyordum yada tedavisi kısıtlıydı ur yaşadığımda sırtında çıkmıştı ve dişi kuş ur patlatmıştı ve malesef 1 gün sonra öldü ve gine bağırsak büyümeesi olan sizinkinin aynısı , avidiare ilacını kullandım ama geç kaldığım için 2-3 gün o kuşda öldü tedaviye erken başlamalısınız tahminen hastalığın teşhisi çok geç olmuş galiba, yarın bi deneyin avidiare ilacını.

6. uğuröz

uğuröz New Member

Beğenileri:
    0
    teşekkürler yorumlarınız için yapılacak birşey varmı acaba bu urdan dolayı ölme ihtimali varmı kuşun herhangi bir hareketsizliği veya iştah sorunu yok gayet yerinde fakat tüy problemi var tüyden bir türlü çıkamadı yeni yeni vücudunda kapsüller belirdi 3 aydır tüy problemiyle uğraşıyorum fakat geçen ay bu şişliği farkettim veterinere götürdüm fakat ura benzediğini fakat yumuşak olduğunu ur olamayadabileceğini kontrol altında tutacağını aylık olarak büyüyüp büyümediğini gözlemleyeceğini söyledi mavişi kaybetmek istemiyorum ama elimdende birşey gelmiyor...

7. eyunal

eyunal New Member

Beğenileri:
    0
    Rontken çekilip bakılırsa bir şey saptanabilir nerede yasiyorsunuz

8. uğuröz

uğuröz New Member

Beğenileri:
    0
    istanbuldayım esenlerde

9. tempusfugit

Beğenileri:
    0
    Ur değil aga bu. Ur genelde yetişkin fazla iri kuşlarda olur basit bir tedavisi vardır. Dahili bir hastalığı var ama fotoğraftan ne olduğunu söylemek imkansız

Sent from my iPhone using Tapatalk

10. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    haklısınız ur değil bence bağırsak büyümesi olabilir aynısı bende de oldu dışkısı bağırsağında olduğu zaman sertleşiyor hatta.

11. FaRaKaN

FaRaKaN New Member

Beğenileri:
    0
    Çok geçmiş olsun. Gelişmeleri yazarsanız bizim de başımıza gelirse bilgilenmiş oluruz.

Sayfayı Paylaş