Veteriner Olmak ya da olabilmek ?

Konusu 'Havadan Sudan' forumundadır ve Duygu Nalbant tarafından 20 Şubat 2014 başlatılmıştır.

 1. Duygu Nalbant
  Çevrimdışı

  Merhaba arkadaşlar.

  Sizlerle bana çok dokunan bir olayı paylaşmak istiyorum . Benim kuzenim çok hassas bir insandır bir kediye bir köpeğe veya herhangi bir hayvana bir şey olacak diye çok korkar kar kış demeden marketten bir şeyler alır onlara dağıtır. Geçenlerde onlarda oturuyordum ve kuzenim sonradan geldi oldukça üzgün bir haldeydi ve şu olayı anlattı durdu bütün bir gece uzun bir sürede unutabileceğini düşünmüyorum ve işte o an hepimiz sorduk sizce Veteriner olmak böyle bir şey mi diye ?

  --


  Tam adresini şu an hatırlamıyorum ama kuzenim ve erkek arkadaşı yol kenarında yavru bir kediye rastlamışlar ve maalesef kediye araba çarpmış organları dışarıdaymış bunun üzerine hemen koşturmaya başlamışlar çünkü hala yaşıyormuş etraftakilere veteriner var mı diye sormaya başlamışlar telaş içerisinde ve neyse ki 5 adım uzaklıkta özel bir yer olduğunu öğrenmişler o esnada hemen gitmişler ve durumu anlatmışlar veteriner olacak kişi şöyle yapın böyle yapın gelemem maalesef bildiğiniz gibi burası özel bir yer demeye başlamış kuzenimde sadece 5 adım uzaklıkta olduğunu kedinin ise çok acil bakıma ihtiyacı olduğunu söylemiş . Bunun üzerine aynı kişi tekrardan böyle vaka çok oluyor hepsine nasıl yetişebiliriz burası özel bir yer demiş gene .. Kuzenim bunun üstüne parasını versek ... diye söze başlamış ve bu sefer veteriner kedinin yanına gitmiş iğne yapmış sakinleştirmeye çalışmış ama kurtaramamış ..

  kuzenim gibi bir kaç yardımsever orada toplanmış ve hepsi parayı bölüşerek adama vermişler ve veteriner gitmiş .  Siz söyleyin bu insanlığa sığar mı ..Nice veterinerler var para bile almıyorlar inanıyorum ki her şeyin başı sevgi ..
   
 2. BARAN
  Çevrimdışı

  BARAN Guest

  İnsanlar ölüyor parası olmadığı için ...... Hayvanlar içinde gayet normal
   
  #2 BARAN, 20 Şubat 2014
  Son düzenleyen: Moderatör: 20 Şubat 2014
 3. Duygu Nalbant
  Çevrimdışı

  Bence oldukça acı . Başka ülkeler olsa böyle şeylere daha çok önem veriyorlar ..
   
 4. BARAN
  Çevrimdışı

  BARAN Guest


  Fakir Çocuğun İçemedigi Sütü
  Zengin Şahısların Kedisi Köpeği İçiyorsa
  Adaletten Vicdandan Bahs Etmek Bana Çok Saçma Geliyor....


  [​IMG]
   
  #4 BARAN, 20 Şubat 2014
  Son düzenleyen: Moderatör: 20 Şubat 2014
 5. Sinan EREN
  Çevrimdışı

  mrb. bir işi hakkaniyetle yapabilmek salla başını al maaşını robot gibi insani duygulardan uzak bi şekilde yapmak hele bir yaralı canlı için ( özel hastahanede önce senet paran varmı diye yaralı hastaya sorulması gibi )işi maddiyata dökmek çok fena aldığı ücreti gönül rahatlığıyla ailesi ile paylaşabilmek için hak hukuk vijdan karakteri içinde hareket etmek lazım çok üzüldüm bu olaya.
   
 6. Duygu Nalbant
  Çevrimdışı

  Olaya farklı bir açıdan bakıyorsunuz . Dedikleriniz oldukça doğru fakat burada demek istediğim olay çok daha başkaydı .

  -- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:41 -->-> Daha önceki mesaj 21:40 --

  Evet bu işi bu şekilde yapmak ve daha sonrasında o parayı rahatça yiyebilmek çok ayrı bir konu bencede katılıyorum ..
   
 7. BARAN
  Çevrimdışı

  BARAN Guest

  Demek istediğimi dolaylı olarak anlatim dedim fakat anlamadınız Yani İnsan hayatına değer vermeyen bi ülkede yaşıyorken Hayvanların bu hale gelmesi çok normal İnsana acımayanlar Hayvana acırmı umarım bu sefer anlata bilmişimdir...
   
 8. Duygu Nalbant
  Çevrimdışı

  Evet bu işi bu şekilde yapmak ve daha sonrasında o parayı rahatça yiyebilmek çok ayrı bir konu bencede katılıyorum ..
   

Sayfayı Paylaş