Karadeniz Pet

Veteriner Teşhis Koyamadı Lütfen Yardım

• Konbuyu başlatan umitkosaner
  • Başlangıç tarihi
U

umitkosaner

Guest
Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar uzun zamandır muhabbet kuşu bakmama rağmen karşılaştığım hastalıkla ilgili bilgi vs tedavi yöntemi bulamadım.Eğer bu tür bir sorunla karşılaşan,veya bilgisi olan varsa yardımlarını bekliyorum teşekkürler.

2 Hafta öncesine kadar gayet sağlıklı olan muhabbet kuşumun hemen gagasının sol üst kenarında tüy dökülmesiyle birlikte siyah kabuk tutmuş gibi görünün bir kitle belirdi.Sebebinin ne olduğu hakkında araştırma yaparken mantar dan şüphelendim fakat bu kitle 2 gün sonra kayboldu ve yerinden tüy çıkmaya başladı.Bende geçtiğini düşünerek üzerinde fazla durmadım fakat daha sonra gagasının iç kenarında siyahlık farkettim ve mantar olduğuna karar verdim tedaviye internetten yaptığım araştırma neticesinde vazalin sürmeye başladım.İlerleyen zaman içerisinde tedavi sonuç vermedi ve siyahlık gaganın içinin üst kısmını nohut büyüklüğünde kapladı.Bu arada kuşumun halsizlik,ishal yem,yememe gibi belirtileri hiç yaşanmadı.Bu durumu farkedince bir veterinere gittim fakat bilindiği üzere veterinerlerin bu kuşlar hakkında pek bilgilerinin olmadığı gayet açık.Veteriner enfeksiyon kapmış olabileceğini söyledi ve bana (GEOSOL) adlı antibiyotiği suyuna koymamı yapçak başka bişeyin olmadığını söyledi.

Öncelikle biraz uzun oldu kusura bakmayın fakat tam ne olduğunu anlamanız için uzun uzun yazdım.Sonuç olarak bu bir mantarmıdır ? Yoksa başka bir hastalıkmı ? Bilgisi tecrübesi olanlardan yardım ve tedavi önerileri bekliyorum teşekkürler...

fotoğraf eklerseniz daha çabuk sonuç alacağınıza eminim umarım kötü bir şey değildir

Kardeşim resim koyabilir misin şöyle bi iki resim olsa görsel olarak da belki böyle birşeyle karşılaşmışızdır yorum yapması daha kolay olur

Arkadaşlar Fotoğrafları paylaştım...
ppk0q.jpg

ppk37.jpg

ppk48.jpg

Arkdaşlar fotoğrafları koydum yokmu bilgisi olan konu hakkında...

Tavsiyem derideki enfeksiyonları önleyen insanlara verilen ilaçları denemen.Veterinerin verdiğinde devam edersin.Geçmiş olsun...

Geri